Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

LM. Defensywna taktyka Mourinho [TWITTER PO MECZU ATLETICO - CHELSEA]

Chelsea wykonała plan minimum na pierwszy półfinałowy mecz Ligi Mistrzów. Drużyna Mourinho chciała zagrać na zero z tyłu i jej się to udało. Atletico atakowało i stwarzało sobie okazje podbramkowe, ale podopiecznym Simeone nie udało się umieścić piłki w bramce.


Dzięki bezbramkowemu remisowi to londyńczycy są w lepszej sytuacji przed rewanżowym meczem 1/2 finału Ligi Mistrzów.

W mediach społecznościowych najczęściej komentowana była gra defensywna Chelsea. Pojedynek był długimi fragmentami nudny i jednostronny.

Rafał Stec, dziennikarz "Gazety Wyborczej", komentując na Twitterze przyjętą przez Mourinho taktykę, napisał: "Pomyślcie, to mogłoby wyglądać gorzej - piłka leżałaby sobie na środku i nikt, ani z Atletico, ani z Chelsea, nie próbowałby do niej podejść".Z kolei Michał Okoński - dziennikarz Tygodnika Powszechnego, autor książki i bloga Futbol jest okrutny, współpracownik Sport.pl, docenił taktykę przyjętą przez szkoleniowca Chelsea.Taktykę Mourinho również skomentował Paweł Wilkowicz, dziennikarz Sport.pl.Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football, nawiązał do zakusów transferowych Chelsea Londyn. Spekuluje się, że do Londynu latem przejdzie zawodnik Atletico Diego Costa. Dziś Costa walczył twardo z Terrym, ale jeśli dojdzie do transferu, to obaj panowie musieliby dzielić jedną szatnię i ze sobą współpracować.Gary Lineker napisał: "Jose najwyraźniej polega na wyśmienitej domowej formie. Chelsea nie przegrała na Stamford Bridge od 3 dni".BBC Sporf, parodiujący newsy sportowe, za najciekawsze fragmenty gry uznał wejście na boisko Evy Carneiro, która jest członkinią sztabu medycznego Chelsea.Rewanżowe mecze zaplanowano na 29 kwietnia w Monachium i 30 kwietnia w Londynie. Finał zostanie rozegrany 24 maja w Lizbonie.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy