Liga Mistrzów. Dwa gole w minutę, Real w ćwierćfinale, Ronaldo z rekordem

Real Madryt wygrał 3:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Schalke i przypieczętował awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Dwie bramki dla ?Królewskich? zdobył Cristiano Ronaldo.
Bramki:Ronaldo (22., 74.), Morata (75.)
Skład: Casillas, Varane, Ramos (Carvajal), Fábio Coentr?o, Nacho, Xabi Alonso (Casemiro), Isco, Illarramendi, Ronaldo, Jesé (Bale), Morata
Kartki: Illarramendi - żółta
Schalke 04
Bramki: Hoogland (31.)
Skład: Fährmann, Hoogland, Höwedes (Papadopoulos), Matip, Kolasinac, Meyer, Draxler, Ayhan (Annan), Neustädter, Obasi, Huntelaar (Szalai)
Kartki: Papadopoulos - żółta

Ronaldo dzięki dwóm wtorkowym trafieniom powiększył swój dorobek w klasyfikacji najlepszych strzelców tych rozgrywek. Po meczach 1/8 finału ma już 13. trafień, czym pobił swój zeszłoroczny rekord. Drugi w zestawieniu Zlatan Ibrahimovic ma 10. goli.

Ronaldo pierwszego gola zdobył w 21. minucie, gdy wykorzystał doskonałe podanie od Garetha Bale'a. Już 10 minut później wyrównali gracze Schalke, gdy piłka po strzale Hooglanda odbiła się od nogi Ramosa i wpadła do bramki obok zaskoczonego Casillasa.

Real przez długie minuty grał bez polotu, oddawał inicjatywę rywalom, ale wystarczyła zaledwie minuta i dwie kontry, by "Królewscy" wygrali mecz. W 74. minucie Ronaldo przedryblował pół boiska i wpakował piłkę do siatki, a minutę później kolejny kontratak wykończył z problemami Morata.

"Królewscy", wygrywając w pierwszym meczu aż 6:1, wypracowali sobie ogromną przewagę, której we wtorek nie roztrwonili i przypieczętowali awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Real awansował do kolejnej rundy, ale stracił Jese. W drugiej minucie meczu 21-letni gracz doznał groźnie wyglądającej kontuzji prawego kolana. Jese ma przejść badanie rezonansem magnetycznym, które określi, co się stało. Jeśli okaże się, że zerwał więzadła w kolanie, czeka go kilka miesięcy leczenia.

W drugim wtorkowym meczu Chelsea pokojało 2:0 Galatasaray i także awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W ubiegłym tygodniu udział w 1/4 finału zapewnili sobie: triumfator ubiegłorocznej LM Bayern Monachium, Atletico Madryt, FC Barcelona i Paris Saint-Germain. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek o godz. 12 w Nyonie.

Udowodnij, że Z czuba się nie zna na piłce. Zostań naszym ekspertem ?