Liga Mistrzów. Chelsea w ćwierćfinale. Drogba zamiast do bramki strzelał w swój baner [WIDEO]

Chelsea FC awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Drużyna Jose Mourinho pokonała w rewanżowym meczu (w pierwszym spotkaniu było 1:1) Galatasaray Stambuł 2:0, a jednym z bohaterów był reprezentant Kamerunu Samuel Eto'o. Zawiódł za to powracający na Stamford Bridge w barwach tureckiego klubu Didier Drogba. Po jednym z jego strzałów piłka trafiła w baner przygotowany na jego cześć przez kibiców z Londynu.

W pierwszej połowie Chelsea zmiotła Galatasaray, oddała pięć celnych strzałów, a rywale żadnego. Czarował Samuel Eto'o, który już w czwartej minucie trafił do siatki po podaniu Oscara. Reprezentant Kamerunu uderzył po długim rogu, piłka straciła prędkość po zderzeniu z wyciągniętą rękawicą Fernando Muslery, ale zdołała wturlać się do bramki.

Była to 30. bramka Eto'o w Lidze Mistrzów i został tym samym drugim piłkarzem z Afryki, który dokonał takiej sztuki. Pierwszym był Didier Drogba, który wrócił na stadion swojego byłego klubu w barwach Galatasaray. Kibice z Londynu przygotowali mu ciepłe przyjęcie - na trybunach pojawił się plakat z napisem "Drogba Legend". Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej nawet w niego trafił piłką, gdy w pierwszej połowie uderzył wysoko ponad bramką z rzutu wolnego. Wideo z tego uderzenia można zobaczyć TUTAJ .

Drugi gol dla Chelsea padł w 42. minucie. Po rzucie rożnym strzelał na bramkę John Terry, a odbitą przez Muslerę piłkę wbił z dwóch metrów Gary Cahill. Ta bramka dała spokój drużynie z Londynu, która w drugiej połowie bez nerwów mogła kontrolować przebieg gry. Szczególnie jednak podopieczni Mourinho nie musieli się napracować, bo Galatasaray Roberto Manciniego nie miał żadnego pomysłu na grę. Przez 90 minut turecki zespół nie trafił ani razu w światło strzeżonej przez Petra Cecha bramki (udało się to Drogbie dopiero w doliczonym czasie gry), a ekipa Mourinho oddała w sumie 13 celnych strzałów.

Obok Chelsea awans do ćwierćfinału wywalczyły już Barcelona, Atletico Madryt, PSG, Real Madryt i Bayern Monachium. W środę o dwa pozostałe miejsca powalczą Borussia z Zenitem (pierwszy mecz 4:2) i Manchester United z Olympiakosem (pierwszy mecz 0:2). Relacja na żywo w Sport.pl od godziny 20.45.

Czy Jose Mourinho wygra po raz trzeci Ligę Mistrzów?