Liga Mistrzów. Chelsea kroczek bliżej ćwierćfinału

W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Chelsea w starciu z Galatasaray nie zachwyciła, ale wywozi ze Stambułu korzystny dla siebie remis 1:1. Rewanż 18 marca w Londynie.

Chelsea prowadziła od 9. minuty. Gola zdobył Torres, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Azpilicuety i błąd bramkarza Muslery. Hiszpan mógł strzelić jeszcze dwa gole, ale po przerwie raz trafił w bramkarza, a za drugim razem uderzył obok bramki.

Przez większość meczu to Galatasaray dominowało. Do ataku ruszyło na początku drugiej połowy i raz po raz zagrażało bramce Petra Cecha. Pokonać czeskiego bramkarza gospodarzom udało się dopiero w 65. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pozostawiony bez opieki w polu karnym Chedjou przyłożył nogę i wpakował piłkę do bramki.

Galatasaray do końca meczu atakowało, ale Cech już więcej goli nie puścił. Z daleka próbował Kurtulus, Selcuk trafił w słupek, a Sneijder uderzał nad bramką. Chelsea tylko się broniła.

Londyńczycy ze Stambułu wywożą korzystny dla siebie remis. Do awansu do ćwierćfinału wystarczy im bezbramkowy remis w rewanżu (18 marca).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone