Liga Mistrzów. Robert Lewandowski awansował w klasyfikacji strzelców

Po dwóch bramkach w meczu z Zenitem Polak ma już sześć trafień w tej edycji Ligi Mistrzów. Częściej strzelało tylko trzech zawodników.

Lewandowski strzelał we wtorek wtedy, kiedy Borussia najbardziej go potrzebowała. Mimo że prowadziła 2:0 po pierwszej połowie, to Zenit nie dawał za wygraną. W drugiej połowie Rosjanie zdobyli dwa gole i gdyby nie dwa trafienia Polaka to Niemcy wyjeżdżaliby z Sankt Petersburga w o wiele gorszych humorach. A tak wygrali 4:2 i są jedną nogą w ćwierćfinale.

To były bramki numer 5 i 6 Polaka w tej edycji Ligi Mistrzów. Tyle samo goli na swoim koncie ma Sergio Aguero z Manchesteru City, ale jego drużyna po porażce z Barceloną 0:2 w pierwszym meczu ma niewielkie szanse na awans.

W ćwierćfinale zobaczymy za to prawdopodobnie trzech piłkarzy, którzy w tej edycji strzelali częściej od Lewandowskiego.

Klasyfikacji najlepszych strzelców przewodzi Zlatan Ibrahimović z PSG (10 goli). Drugi jest Cristiano Ronaldo z Realu Madryt (9 goli), a trzeci Leo Messi z Barcelony (7 goli).