Liga Mistrzów. Sensacyjne porażki Chelsea i Barcy. Pewna wygrana Arsenalu

Za nami pierwsze mecze w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do grona zespołów pewnych awansu dołączyły Barcelona i Chelsea mimo porażek, a Borussia Dortmund, wygrywając z Napoli, znacznie zwiększyła swoje szanse na to, że na wiosnę wciąż będziemy oglądać ją w Lidze Mistrzów.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

W pierwszych meczach piątej kolejki nie obyło się bez sensacji. Porażki poniosły m.in. FC Barcelona i Chelsea.

Mistrzowie Hiszpanii już po pierwszej połowie przegrywali 0:2 z ekipą z Amsterdamu. Nawet czerwona kartka dla Veltmana nie pomogła Barcelonie, która zdołała strzelić jeszcze gola kontaktowego dzięki wykorzystanemu przez Xaviego karnemu. Do końca spotkania podopieczni Gerardo Martino nie byli jednak w stanie znaleźć sposobu na dobrze broniący się Ajax i trzy punkty zostały w Amsterdamie.

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie w Bazylei, gdzie wyższość rywala uznała Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho oddali tylko jeden strzał przez całe spotkanie. Gospodarze dominowali, co w 87. minucie bramką udokumentował Mohamed Salah. Mimo to "The Blues" mają już pewny awans do 1/8 finału. W drugim meczu tej grupy Steaua zremisowała z Schalke 0:0.

Takich problemów nie miała inna drużyna z Londynu, Arsenal. Wynik już w pierwszej minucie otworzył Jack Wilshere. Ten sam zawodnik podwyższył w 65. minucie. W pierwszej połowie karnego Mesuta Ozila obronił Mandanda.

Najspokojniejsze zwycięstwo zanotował dziś AC Milan, który pokonał na wyjeździe Celticiem Glasgow 3:0.

W pozostałych spotkaniach padły remisy. Pewne już awansu Atletico straciło punkty z Zenitem, który w ostatniej kolejce korespondencyjnie będzie walczył o awans z Porto. Wspomniani Portugalczycy z kolei w takim samym rozmiarze zremisowali z Austrią Wiedeń. Jedyny mecz, w którym kibice nie zobaczyli we wtorek bramek, odbył się w Bukareszcie, gdzie miejscowa Steaua zremisowała z Schalke.

Drużyny, które są już pewne awansu po dzisiejszych meczach: FC Barcelona, Atletico Madryt, Chelsea