Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Lewandowski wysoko oceniony

Według Goal.com polski napastnik był najlepszym graczem na boisku, bardzo wysokie noty wystawiły mu też niemieckiego media. Lewandowski we wtorek strzelił dwa z trzech goli dla Borussii.
"Polak, jak to bywa najczęściej, był we właściwym miejscu we właściwym czasie, strzelając pierwszego gola. Swoją świetną grę przypieczętował wykorzystanym rzutem karnym" - ocenia Polaka Goal.com, wystawiając mu notę 4,5 (skala 1-5, czwórki dostali Reus, Grosskreutz i Aubameyang).

Bardzo wysoką notę Lewandowski dostał także od lokalnego dziennika Ruhr Nachrichten (1,5). Dziennikarze chwalą go przede wszystkim za umiejętność ustawiania się na boisku i aktywność przy rozgrywaniu akcji. Bild dał napastnikowi Borussii dwójkę, Der Westen 2,5. Niemieckie media oceniają w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 to występ poniżej krytyki).

Błaszczykowski spędził na boisku trochę ponad 20 minut, więc nie został oceniony.

Media: Grosskreutz jak Piszczek

W relacji z meczu Ruhr Nachrichten bardziej niż dwoma golami Lewandowskiego zachwyca się występem Grosskreutza i Reusa. Występ pierwszego jest porównywany do najlepszych meczów Piszczka w barwach drużyny z Dortmundu. Dziennikarze zwracają także uwagę na sytuację z 22. minuty, gdy Lewandowski stanął oko w oko z bramkarzem, ale ten instynktownie odbił piłkę. "Mógł ustrzelić hat tricka" - czytamy.

Bild skupia się na opisaniu meczu z perspektywy Juergena Kloppa, który we wtorek oglądał spotkanie z trybun. Jak wyglądał pierwszy gol Polaka? "Skakał na trybunach, świętując gola z rzecznikiem prasowym. Trzy minuty później musiał odłożyć świętowanie na później, bo Lewandowski przegrał pojedynek z Mandandą". - Z trybun dużo lepiej widać boisko, ale poza tym nie podobało mi się - przyznał niemiecki trener.

"Takie zwycięstwo było bardzo potrzebne Borussii po ostatnich problemach. To pokazuje, że w tej edycji Ligi Mistrzów także mogą zajść bardzo daleko" - pisze dziennikarz Tagesspiegel, dodając, że zasiadający na trybunach Klopp zobaczył wreszcie wysoką wydajność dortmundczyków.

Der Westen zwraca z kolei uwagę na udany rewanż za porażkę sprzed dwóch lat (Borussia kosztem Marsylii odpadła wtedy po rundzie grupowej z LM), a także komplementuje Polaka. "Lewandowski chyba bardzo chce dobrze pożegnać się z fanami Borussii. Oczywiście przy akompaniamencie oklasków" - kończy relację dziennikarz.

Borussia po dwóch meczach ma na koncie trzy punkty, podobnie jak Napoli, które we wtorek przegrało na Emirates Stadium z Arsenalem. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Marsylia, nadal bez punktów.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone