Liga Mistrzów. Mecz w Bazylei przerwany przez transparent Greenpeace'u

Mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy FC Basel a Schalke Gelsenkirchen został tuż po starcie przerwany na kilka minut, gdyż z dachu stadionu Świętego Jakuba w Bazylei został rozwinięty ogromny transparent z napisem ?Gazprom nie fauluj Arktyki?. Rosyjski koncern gazowy jest sponsorem zarówno drużyny gości, jak i całej Ligi Mistrzów.
Kartki:Emilio - żółta
Skład:Sommer - Voser, Schar, Iwanow, Safari (84. Emilio) - Frei (84. Degen) - Salah, Diaz, Xhaka (62. Sio), Stocker - Streller
Schalke 04
Bramki:Draxler (54.)
Kartki:Aogo, Farfan, Hoeger - żółta
Skład:Hildebrand - Uchida, Hoewedes, Santana, Aogo (78. Kolasinac) - Hoeger, Neustaedter - Farfan (45. Szalai), Meyer (85. Hoogland), Draxler - Boateng
Transparent został rozwieszony tuż po rozpoczęciu spotkania, a arbiter postanowił przerwać mecz, gdyż baner zasłaniał część trybun. Dodatkowo na linach zaczepionych wokół transparentu wisiało czterech aktywistów organizacji ekologicznej Greenpeace.

Na transparencie znalazł się tekst "Gazprom nie fauluj Arktyki", który można także przetłumaczyć jako "nie zanieczyszczaj Arktyki" lub "nie niszcz Arktyki". Jednak ze względu na okoliczności, w jakich zostało użyte hasło, można założyć, że ekolodzy chcieli użyć czysto piłkarskiego nazewnictwa.

Po kilku minutach, po których transparent zniknął, spotkanie mogło być dalej kontynuowane. Do przerwy było 0:0, w drugiej połowie bramkę dla gości zdobył Julian Draxler i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gości.