Liga Mistrzów. Kazachowie wyeliminowali BATE Borysów

Mistrz Kazachstanu Szachtior Karaganda wyeliminował w II eliminacji do Ligi Mistrzów BATE Borysów. Przed rokiem Białorusini awansowali do fazy grupowej tych rozgrywek i pokonali w niej Bayern Monachium i Lille.

Szachtior w pierwszym meczu wygrał na wyjeździe 1:0. W rewanżu na własnym boisku powtórzył ten wynik i awansował do III rundy eliminacji.

W drużynie BATE cały mecz w rewanżu zagrał Sergiej Kriwiec, znany z Lecha Poznań. W 68. minucie zmarnował rzut karny, który mógł dać jego zespołowi prowadzenie. Jedyną bramkę strzelił w 82. minucie Białorusin Ihar Ziańkowicz.

BATE było rewelacją Ligi Mistrzów w sezonie 2012/13. Białorusini w eliminacjach przeszli węgierski VSC Debreczyn i izraelski Hapoel Ironi Kiryat Szmona i awansowali do fazy grupowej. W niej pokonali na inaugurację 3:1 Lille, a w II kolejce 3:1 wygrali z Bayernem Monachium. Potem radzili sobie słabiej, zajęli trzecie miejsce w grupie i trafili do Ligi Europejskiej, gdzie przegrali w 1/16 finału z Fenerbahce Stambuł.

Mniej udany był dla BATE start w Lidze Mistrzów w sezonie 2011/12. Wówczas zdobyli tylko dwa punkty w sześciu meczachm remisując z Viktorią Pilzno i AC Milan.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone