Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Fenerbahce jednak zagra w LM?

Trybunał Arbitrażowy zdecydował, że Fenerbahce Stambuł będzie mogło zagrać w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Wcześniej turecki klub został wykluczony przez UEFA z powodu korupcji.
W czerwcu UEFA wydała wyrok, w którym wykluczyła Fenerbahce Stambuł z europejskich pucharów na dwa lata. Po apelacji wyrok został podtrzymany. Teraz Trybunał Arbitrażowy decyzję UEFA zawiesił.

Oficjalnie nie podano nazwisk osób zamieszanych w ustawianie wyników meczów i nielegalne zakłady bukmacherskie. Wiadomo jednak, że wśród nich jest ponownie prezes Fenerbahce Aziz Yildirim, który ostatnio, w lipcu 2012 r. znalazł się w grupie 93 osób oskarżonych przez prokuraturę o korupcję.

Wicemistrz Turcji nie po raz pierwszy był usunięty z LM. Stało się to 24 sierpnia 2011 r., gdy Turecka Federacja Piłki Nożnej podjęła decyzję o wykluczeniu Fenerbahce z Ligi Mistrzów z powodu udziału w aferze korupcyjnej. Miejscowe media były wtedy zdania, że decyzja zapadła pod presją UEFA. W aferę korupcyjną zamieszanych było wówczas wiele zespołów, piłkarzy, prezesów, w 2011 r. po raz pierwszy zatrzymano prezesa Yildirima.

Pierwotnie miejsce Fenerbahce w LM miał zająć Bursaspor.