Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Fenerbahce jednak zagra w LM?

Trybunał Arbitrażowy zdecydował, że Fenerbahce Stambuł będzie mogło zagrać w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Wcześniej turecki klub został wykluczony przez UEFA z powodu korupcji.
W czerwcu UEFA wydała wyrok, w którym wykluczyła Fenerbahce Stambuł z europejskich pucharów na dwa lata. Po apelacji wyrok został podtrzymany. Teraz Trybunał Arbitrażowy decyzję UEFA zawiesił.

Oficjalnie nie podano nazwisk osób zamieszanych w ustawianie wyników meczów i nielegalne zakłady bukmacherskie. Wiadomo jednak, że wśród nich jest ponownie prezes Fenerbahce Aziz Yildirim, który ostatnio, w lipcu 2012 r. znalazł się w grupie 93 osób oskarżonych przez prokuraturę o korupcję.

Wicemistrz Turcji nie po raz pierwszy był usunięty z LM. Stało się to 24 sierpnia 2011 r., gdy Turecka Federacja Piłki Nożnej podjęła decyzję o wykluczeniu Fenerbahce z Ligi Mistrzów z powodu udziału w aferze korupcyjnej. Miejscowe media były wtedy zdania, że decyzja zapadła pod presją UEFA. W aferę korupcyjną zamieszanych było wówczas wiele zespołów, piłkarzy, prezesów, w 2011 r. po raz pierwszy zatrzymano prezesa Yildirima.

Pierwotnie miejsce Fenerbahce w LM miał zająć Bursaspor.

Więcej o:
Komentarze (6)
Liga Mistrzów. Fenerbahce jednak zagra w LM?
Zaloguj się
 • stareradio

  Oceniono 41 razy 39

  Za duży rynek, żeby narażać się na straty.

 • czoper62

  Oceniono 9 razy 9

  Ręka rękę myje.

 • bellerophont

  Oceniono 8 razy 2

  Nie jestem jakimś szczególnym znawcą tureckiej piłki, ale nazwisko Yildirim kojarzy mi się tylko z jednym... i nie jest to seks:(

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 1 raz 1

  W pierwszej instancji za mało położyli na stół. Ale poprawili "ofertę" i wyrok "szczęśliwie" się zmienił.
  Nie ma to jak mieć szczęście.

 • kliczko123

  Oceniono 7 razy 1

  świetna decyzja jak można pozwalać złodziejom na grę w LM? ku... co ta uefa robi ale pewnie w łapę dostali i od razu zmiana decyzji boniek na prezydenta UEFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEDYNY MĄDRY W TYM GÓWNIE

 • waldek44844

  0

  korupcja poplaca!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX