Liga Mistrzów. Niespodziewana porażka BATE w eliminacjach

Bate Borysów przegrało swój pierwszy mecz w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Na własnym stadionie okazali się gorsi od Szachtara Karagandy (0:1) i na wyjeździe w Kazachstanie będą musieli odrabiać straty.

Śledź wszystkie relacje na żywo i najnowsze informacje ze świata sporty w swoim telefonie dzięki aplikacji Sport.pl LIVE ?

Statystycznie widać, że BATE przeważało na boisku. Mieli więcej strzałów (12-8) i aż 17 razy wykonywali rzuty rożne. Mimo to ani razu nie udało im się pokonać bramkarza rywali.

Do przerwy w Borysowie był remis, dopiero trzy minuty po wznowieniu gry Khiżhniczenko strzelił, jak się później okazało, jedyną bramkę w tym meczu.

Przypomnijmy, że BATE występowało w dwóch ostatnich sezonach w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ekipa z Karagandy nigdy nie przeszła z kolei żadnej rundy eliminacji europejskich pucharów. W minionym sezonie Szachtar zdobył mistrzostwo Kazachstanu.