Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. UEFA odrzuciła apelację Fenerbahce

Szanse tureckiego zespołu na udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów spadły niemal do zera. W poniedziałek UEFA odrzuciła apelację Turków, którzy z rozgrywek zostali wykluczeni z powodu korupcji. Ich ostatnią deską ratunku wydaje się być oddanie sprawy w ręce Trybunału Arbritrażowego.
UEFA podtrzymała poprzedni wyrok wydany jeszcze w czerwcu. Za ustawianie spotkań komitet dyscyplinarny nałożył na turecki klub dwuletni zakaz udziału w rozgrywkach europejskich.

Oficjalnie nie podano nazwisk osób zamieszanych w ustawianie wyników meczów i nielegalne zakłady bukmacherskie. Wiadomo jednak, że wśród nich jest ponownie prezes Fenerbahce Aziz Yildirim, który ostatnio w lipcu 2012 r. znalazł się w grupie 93 osób oskarżonych przez prokuraturę o korupcję.

Wicemistrz Turcji już po raz drugi w historii został usunięty z LM. Pierwszy raz stało się to 24 sierpnia 2011 r., gdy Turecka Federacja Piłki Nożnej podjęła decyzję o wykluczeniu Fenerbahce z Ligi Mistrzów z powodu udziału w aferze korupcyjnej. Miejscowe media były wtedy zdania, że decyzja zapadła pod presją UEFA. W aferę korupcyjną zamieszanych było wówczas wiele zespołów, piłkarzy, prezesów, w 2011 r. po raz pierwszy zatrzymano prezesa Yildirima.

Miejsce Fenerbahce w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów zajął Bursaspor. Losowanie par odbędzie się w piątek.