Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Europejskie puchary. UEFA będzie przeprowadzać badania krwi

Od nowego sezonu UEFA będzie w meczach europejskich pucharów przeprowadzać kontrole antydopingowe nie tylko badając mocz piłkarzy, ale również ich krew
Do tej pory UEFA badania krwi przeprowadzała tylko podczas Euro 2008 i 2012. Od teraz będzie to robione również po meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.

Wprowadzenie badań krwi nie wyklucza dalszego przeprowadzania badań moczu. Piłkarze po meczu mogą być zapraszani na oba testy.

- Nie możemy powiedzieć, że piłka nożna jest wolna od dopingu. Ważne jest, aby UEFA pozostała czujna i dokładnie przyglądała się każdej sprawie - powiedział Jacques Lienard z UEFA.

Więcej o:
Komentarze (3)
Europejskie puchary. UEFA będzie przeprowadzać badania krwi
Zaloguj się
 • kliszczak1

  Oceniono 7 razy 5

  Dobrze, niech sort będzie czysty. Choć w piłka nie jest sportem typowo wytrzymałościowym jak kolarstwo czy bieganie. Tutaj sama szybkosć i siła nie pomoga liczy się też technika, umiejętność, choć wiaodmo doping moze pomoc, zwłaszcza starszym zawodnikom.
  _ _
  Kościelec - najpiękniejsza polska góra?

 • tomekg_lodz

  Oceniono 1 raz 1

  Walka z dopingiem będzie miała sens gdy jak w tej chwili w kolarstwie będzie się zamrażało próbki na 25 lat i badało do tyłu czy zawodnik nie stosował niedozwolonego ( wtedy) dopingu. W kontraktach reklamowych będzie musiała być formuła, że jak zawodnik zostanie przyłapany na dopingu musi oddać wszystkie pieniądze zarobione na reklamie wraz z odsetkami. Po zakończeniu kariery zawodnikowi nie za bardzo zależy na "starych tytułach" zależy mu na zarobionych wtedy pieniądzach. Nie ma się co łudzić, że metody wykrywania dopingu będą nadążać za postępem w stosowaniu i maskowaniu dopingu. Bieżące wpadki dopingowiczów, świadczą niestety tylko o ich, i ich sztabów trenerko-medycznych niekompetencji. Ci za którymi stoją potężne sztaby niestety na bieżąco zawsze będą bezkarni.

 • jasiek054

  Oceniono 11 razy 1

  To już na dobre po Barcelonie...senior Fuentes coś jakby wspominał :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX