Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (90. Sahin), Gundogan - Błaszczykowski (90. Schieber), Reus, Grosskreutz - Lewandowski
Bramki:Mandżukić (60.), Robben (89.)
Kartki:Dante, Ribery - żółta
Skład:Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martinez, Schweinsteiger - Robben, Mueller, Ribery (90. Gustavo) - Mandżukić (90. Gomez)
Finały Ligi Mistrzów często przynosiły nam momenty, których długo nie zapomnimy. Wystarczy wspomnieć o wspaniałej pogoni Manchesteru United za Bayernem Monachium, pięknym woleju Zidane'a czy Dudek dance. Wybierz chwile, które najlepiej wspominasz z finałów Ligi Mistrzów! A już w sobotę śledź kolejny finał. Od 20.45 relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live na Androida i iOS-a z meczu Bayernu z Borussią.
Milan rozbił Barcelonę, piękna bramka Savicevicia

W finale LM w 1994 roku w Atenach zmierzyły się Milan Fabia Capello i Barcelona Johana Cruyffa. Włosi rozbili Hiszpanów aż 4:0, a ozdobą spotkania była piękna bramka Dejana Savicevicia z 47. minuty na 3:0. Piłkarz Milanu popisał się pięknym lobem, którym nie dał szans Andoniemu Zubizarretcie.

Ricken wchodzi i popisuje się pięknym lobem

W 1997 roku Borussia pokonała faworyzowany Juventus 3:1. Kibicom szczególnie zapadła w pamięć bramka Larsa Rickena minutę po wejściu na boisko. - Oglądałem 70 minut meczu z ławki i zauważyłem, że Angelo Peruzzi często wychodzi z bramki i stoi przed polem karnym. Na boisko wszedłem z myślą: "Peruzzi stoi za daleko od bramki, Peruzzi stoi za daleko od bramki" - powiedział Ricken. Młody niemiecki pomocnik wykorzystał błąd włoskiego bramkarza i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. W tym meczu na pewno warto też zwrócić uwagę na gola piętą strzelonego przez Del Piero, który również był rezerwowym.

Piorunująca końcówka Manchesteru, dramat Bayernu

Jedna z najbardziej emocjonujących końcówek meczu w historii futbolu. Bayern prowadził z Manchesterem United 1:0 po golu Maria Baslera w pierwszej połowie. Potem Carsten Jancker trafił jeszcze w poprzeczkę. Trener Ottmar Hitzfeld był tak pewny wygranej, że zdjął z boiska dwóch kluczowych zawodników - Baslera i Lothara Matthausa. I wtedy nadeszła 90. minuta i rzut rożny dla Czerwonych Diabłów. W pole karne wbiegł bramkarz Peter Schmeichel, ale to nie on trafił do siatki. Zrobił to rezerwowy Teddy Sheringham. Dwie minuty później podobna sytuacja i piłka po raz drugi wpada do bramki Olivera Kahna, tym razem za sprawą innego rezerwowego - Ole Gunnara Solksjaera.

Przepiękny wolej Zidane'a

W 2002 roku Bayer grał jak równy z równym z Realem Madryt. Po dwóch szybkich bramkach Raula i Lucio przyszła 45. minuta. Lewym skrzydłem pomknął Roberto Carlos i wrzucił piłkę w pole karne wysokim lobem. Tam czekał już Zinedine Zidane. Uderzył futbolówkę z powietrza lewą nogą, a ta wpadła w samo okienko bramki Hansa-Jörga Butta. Gol dał Królewskim puchar.

Dudek dance

Bohaterem finału z 2005 roku był Jerzy Dudek. Spotkanie miało niesamowity przebieg. Już po pierwszej połowie Milan prowadził z Liverpoolem 3:0. W drugiej połowie role się odwróciły. Gole Gerrarda, Smicera i Alonso doprowadziły do dogrywki. Tam wspaniałą interwencją popisał się polski bramkarz, który obronił strzał Szewczenki z najbliższej odległości. Po interwencji sam kręcił głową z niedowierzaniem. A konkurs rzutów karnych? Kto nie pamięta słynnego Dudek dance?

Terry z głową między nogami

W finale pomiędzy Manchesterem i Chelsea w 2008 roku po 120 minutach był remis 1:1. Gole strzelili Cristiano Ronaldo i Frank Lampard. W serii rzutów karnych ten pierwszy chybił i wydawało się, że The Blues sięgną po trofeum. Do piątej jedenastki podszedł kapitan John Terry. Gdyby trafił, Chelsea wygrałaby Ligę Mistrzów. Doświadczony obrońca jednak się poślizgnął i trafił w słupek. Później karnego nie strzelił jeszcze Anelka i to Czerwone Diabły mogły się cieszyć.

A który moment z Ligi Mistrzów Ty najlepiej wspominasz? A może były jeszcze inne? Weź udział w sondażu, a inne pamiętne momenty powspominaj w komentarzach na forum!

Który moment finałów LM wspominasz najlepiej?