Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Anglicy żałują: Lewandowski mógł grać w Blackburn

Angielskie media, pisząc o Robercie Lewandowskim, przypominają, że był bardzo blisko transferu do Blackburn. Była gwiazda szkockiej piłki Steve Archibald zarzeka się, że polecał go kilku różnym klubom, ale odmówiły.
Angielskie media rozpisują się o Lewandowskim, po jego popisie w środowym meczu Borussii z Realem, w którym strzelił cztery bramki.

BBC przypomina, że w lecie 2010 roku Polak był bliski przejścia do Blackburn. Sam Allarydce zgodził się zapłacić Lechowi 4,3 miliona funtów, ale nie poleciał na testy z powodu wulkanicznego pyłu unoszącego się nad Europą. Ostatecznie do Blackburn trafił Nikola Kalinić za 6 milionów funtów.

West Bromwich Albion, Tottenham...

Szerszy artykuł o Lewandowskim w kontekście jego niedoszłych transferów zamieścił też "Daily Mail". Według dziennika w 2008 roku Polakiem interesował się mocno Tony Mowbray, trenujący West Bromwich Albion. Proponował Lechowi wypożyczenie z opcją transferu za 600 tysięcy funtów, ale oferta została odrzucona. Lech chciał więcej zarobić, a Lewandowski stwierdził, że potrzebuje jeszcze jednego roku gry w Polsce.

Także były gwiazdor reprezentacji Szkocji, grający w między innymi w Tottenhamie i Barcelonie Steve Archibald, interesował się Lewandowskim. Miał proponować go swojemu byłemu klubowi. Napisał na Twitterze: "Może to zainteresuje fanów Spurs, oferowałem ich klubowi Roberta Lewandowskiego, kiedy jeszcze grał w Polsce, za mniej niż 5 milionów funtów! Kiedy odmówili, zaproponowałem go kilku innym klubom, ale one też odmówiły!".Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida