Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Uli Hoeness: PSG, City i Milan powinny podzielić los Malagi

- Platini powinien traktować wszystkich równo. Jeżeli wyrzucił z Ligi Mistrzów Malagę, powinien zrobić to samo w stosunku do Milanu, PSG czy Manchesteru City - powiedział Uli Hoeness, prezydent Bayernu Monachium, który twierdzi, że ?finansowe fair play? jest tylko fikcją.
Malaga stała się pierwszym wielkim klubem, który na własnej skórze odczuł działanie tzw. Financial Fair Play. Zaległości w wypłatach i niezapłacone podatki sprawiły, że klub został wykluczony z gry w europejskich pucharach w jednym z czterech najbliższych sezonów, począwszy od edycji 2013/14.

Hoeness twierdzi, że takie działanie odwraca jedynie uwagę od możniejszych klubów, które również nie stosują się do reguł finansowego fair play. Prezydent Bayernu zastanawia się, czy UEFA równie zdecydowanie postąpiłaby w przypadku City, PSG czy Milanu. - Te kluby również mają długi. Działają podobnie jak Malaga, ale Platini nigdy nie potraktuje w ten sposób swoich przyjaciół - zaznaczył z ironią.

Laurent Platini, syn szefa UEFA, jest pracownikiem Quatar Sports Investments - głównego udziałowca w PSG.

Bayern przynosi zyski

Zespół z Bawarii jako jeden z nielicznych w Europie jest stabilny finansowo. Ba, przynosi ogromne zyski.

Miniony sezon był, pod kątem finansowym, najlepszym w 112-letniej historii klubu. Bayern zarobił ponad 11 mln euro, choć w dwóch poprzednich rozgrywkach nie potrafił sięgnąć po mistrzostwo Niemiec. Obroty klubu, podobnie jak zyski, rosną z sezonu na sezon.

Więcej o:
Komentarze (52)
Liga Mistrzów. Uli Hoeness: PSG, City i Milan powinny podzielić los Malagi
Zaloguj się
 • srolmops

  Oceniono 437 razy 367

  zabrakło informacji, że w półfinale ligi mistrzów w drugiej drużynie z niemiec Borussii Dortumund gra trzech polaków: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski.

  :D

 • marcepun

  Oceniono 151 razy 115

  Równi i równiejsi , bogaci i bogatsi.
  Bayern i BVB to doskonały przykład do naśladowania ich model budowy klubu jest wręcz wzorcowy.
  Mam nadzieje że kiedyś piłka będzie sportem uczciwym i transparentnym!

  kopniety.blox.pl

 • lukasz-lukas-z

  Oceniono 104 razy 42

  Bayern może sobie pozwolić na takie wypowiedzi, bo ma bardzo mocną pozycję. A będzie miał jeszcze mocniejszą po wygraniu LM - Barcę powinien wyeliminować bez problemów, Hiszpanie nie mają obrony za grosz...
  krotkapilka.pl/artykul,barcelona_bez_obrony_i_nadziei,295

 • topgun77

  Oceniono 89 razy 39

  Malaga nie jest żadnym wielkim klubem. Gdyby była to nie potraktowano by jej wyrzuceniem z rozgrywek (przypadek Milanu, City, PSG). Malaga tak skończyła, bo była zwykłą zabawką w rękach rozkapryszonych bogaczy. Jej wielkość się skończyła zanim się urodziła.

 • boliver

  Oceniono 25 razy 25

  ma zupelna racje
  szczegolnie gdy chodzi o arabski psg

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 31 razy 21

  Brawo dla tego pana.

 • alexandre7

  Oceniono 81 razy 15

  Do tej grupy można dopisać Real gdzie Perez bierze rekordowe kredyty na bezsensowne transfery typu Coentrao.

 • jozepglardjola

  Oceniono 37 razy 11

  Do wiadomości wszystkich idiotów uważających, że Real trzeba tutaj dopisywać - po pierwsze jak chcecie sobie kibicować Barcelonie to wasza sprawa i róbcie to dalej, ale nie róbcie z siebie idiotów bo tracą na tym wszyscy kibice tej zasłużonej drużyny. I to, że wasza nienawiść do madryckiej drużyny jest tak wielka, nie znaczy że możecie insynuować na ich temat. Po drugie Real wg raportu Deloitte jest wraz z Bayernem i zdecydowanie przed Manchesterem najbardziej stabilnym finansowo klubem w Europie. Jest zadłużony, zresztą tak jak zdecydowana większość europejskich drużyn, ale tylko na kwotę około 180 mln euro. I co ważne to zadłużenie jest regularnie spłacane (w 2009 roku było to ponad 400 mln euro). Zadłużenie Barcelony to ponad 350 mln euro. Manchesteru Utd ponad 300 mln euro. O Chelsea, Arsenalu i np. Valencii nie ma co wspominać. Uli Hoeness specjalnie nie wspomina o Realu bo wie, że gdyby ich tam umieścił, to by skłamał. Po trzecie Real to klub z mocnym zapleczem finansowym, dużymi sukcesami (3 raz z rzędu półfinał LM, praktycznie wicemistrzostwo Hiszpanii, finał PK), ogromną siłą marketingową. Po czwarte każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o poważnym biznesie wie, że każda z wielkich globalnych firm typu Apple, Microsoft, Pepsi, czy General Motors jest zadłużona i wszystkie inwestycje realizuje nie z pieniędzy własnych, ale kredytów. To jest ogólnie przyjęta praktyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX