Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Malaga złożyła oficjalny protest do UEFA

3 : 2
Informacje
Liga Mistrzów 2012/13 - Ćwierćfinał
Wtorek 09.04.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Borussia Dortmund
1
2
3
Malaga
1
1
2
Składy i szczegóły
Borussia Dortmund
Bramki: Lewandowski (40.), Reus (91.), Santana (93.)
Kartki: Bender, Schmelzer - żółta
Skład: Weidenfeller; Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer; Guendogan (Hummels, 86.), Bender (Sahin, 72.); Błaszczykowski (Schieber, 72.), Goetze, Reus; Lewandowski
Malaga
Bramki: Joaquin (25.), Eliseu (82.)
Kartki: Gamez, Toulalan - żółta
Skład:Caballero; Gamez, Demichelis, Sanchez, Antunes; Camacho, Toulalan, Joaquin (Portillo, 87.), Baptista (Santa Cruz, 84.), Isco; Duda (Eliseu, 74.)
Malaga złożyła oficjalny protest w sprawie ćwierćfinałowego meczu z Borussią Dortmund (2:3). Hiszpański klub odpadł z rozgrywek po tym, jak Borussia zdobyła dwa gole w doliczonym czasie gry, w tym ostatniego ze spalonego.
Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste

Borussia jeszcze w 90. minucie przegrywała 1:2 (bramkę zdobył Robert Lewandowski), ale w doliczonym czasie gry udało jej się strzelić dwa gole, dzięki którym awansowała do dalszej fazy. Ostatnia bramka padła jednak ze spalonego (lub nawet dwóch - patrz zdjęcia powyżej), co mocno zdenerwowało szkoleniowca Malagi, piłkarzy i właściciela klubu. Trener Manuel Pellegrini powiedział, że komuś mogło zależeć na tym, żeby Malaga odpadła, a właściciel klubu napisał na Twitterze, że UEFA powinna wszcząć śledztwo. W końcu Malaga zdecydowała się złożyć oficjalną skargę do UEFA, o czym pisze "Marca".

- Jesteśmy oburzeni niesprawiedliwością, dlatego klub składa oficjalną skargę. Jeśli wymaga się od nas wysokiego poziomu organizacji meczów, to my pytamy, czemu sędziowanie również nie może być tej samej jakości - stwierdził dyrektor generalny klubu Vicente Casado. - Zgadzam się z tym, co mówił nasz trener. Błędy nie zdarzyły się okazjonalnie, one się powtarzały - dodał.

Dyrektor odniósł się też do mocnych słów właściciela klubu, szejka Abdullaha bin Nasser Al-Thaniego, który napisał, że to "nie była piłka nożna, tylko rasizm". - Szejk był wściekły, wszyscy jesteśmy. Ale żeby było jasne, nie występujemy przeciwko UEFA, tylko sądzimy, że powinniśmy zatroszczyć się o futbol. Będziemy dochodzić naszych spraw i walczyć o sprawiedliwość - zakończył Casado.

Takie przekręcone spalone to nie tutaj!