Liga Mistrzów. Reakcje na Twitterze po meczu Borussii. Lineker modyfikuje swoje słynne powiedzenie

?Piłka nożna to prosta gra. 22 ludzi biega za piłką przez 90 minut, a na końcu wygrywają Niemcy? - to słynne powiedzenie Gary'ego Linekera przypomniał mu po meczu Borussii z Malagą jeden z kibiców. A Lineker w odpowiedzi je nieco zmodyfikował...
:
-
Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste

To był mecz, który przejdzie do historii. Do 90. minuty Borussia przegrywała w rewanżowym, ćwierćfinałowym meczu z Malagą 1:2, ale w doliczonym czasie gry zdołała strzelić dwa gole. Ostatniego w 93. minucie. Nic dziwnego, że po meczu na Twitterze pojawiło się sporo reakcji ze strony futbolowych sław, które zachwycały się dramatyczną końcówką spotkania.

"Respekt dla Dortmundu! Kiedy wierzysz, w futbolu wszystko jest możliwe. Fantastyczny mecz" - napisał na swoim profilu napastnik Manchesteru City Edin Dżeko. "Co za nieprawdopodobna końcówka meczu w wykonaniu Dortmundu. Wspaniała" - wtórował mu były gwiazdor reprezentacji Holandii i AC Milan Ruud Gullit. "Brawo BVB!" - napisał krótko eksgolkiper reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium Oliver Kahn. "Ależ końcówka! Malaga nie zasłużyła na taką porażkę. Co za mecz. Co za reklama Ligi Mistrzów" - zachwycał się gracz Olympique Marsylia Joey Barton. "Wiedziałem, że oni wciąż są w stanie tego dokonać. Szalone BVB" - dodał od siebie pomocnik Milanu Kevin-Prince Boateng.

Głos w sprawie zabrał też Gary Lineker, którego słynne powiedzenie powtarzał chyba każdy komentator po zakończeniu spotkania. Jeden z kibiców, chcąc wywołać reakcję legendarnego piłkarza, napisał do niego i to powiedzenie mu przypomniał: "Piłka nożna to prosta gra. 22 ludzi biega za piłką przez 90 minut, a na końcu wygrywają Niemcy". Na to Lineker krótko odpisał: "Przez więcej niż 93 minuty".