Skład:Hildebrand - Uchida, Hoewedes, Matip, Kolasinac - Hoeger (85. Meyer), Neustaedter (46. Fuchs) - Farfan, Draxler, Bastos - Pukki (85. Obasi)
Galatasaray
Bramki:Altintop (37.), B.Yilmaz (42.), Bulut (90.)
Kartki:Drogba - żółta
Skład:Muslera - Eboue, Kaya (79. Zan), Nounkeu, Riera - Melo - Altintop, Sneijder (70. Amrabat), Inan - Drogba, B.Yilmaz (86. Bulut)
Galatasaray Stambuł w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Mistrzowie Turcji wygrali w Gelserkirchen 3:2 i awansowali do najlepszej ósemki tych rozgrywek. Bramki dla gości strzelali Burak Yilmaz, Hamit Altintop i Umit Bulut. Dla Schalke trafiali Adam Neustadter i Michel Bastos.
Osłabione brakiem Klaasa-Jana Huntelaara Schalke nie zdołało awansować do ćwierćfinału Champions League. Drużyna z Niemiec otworzyła co prawda wynik spotkania, ale później inicjatywę przejęli Turcy i strzelili trzy bramki, które okazały się kluczowe dla losów awansu.

Strzelanie rozpoczął już w siedemnastej minucie Neustadter. 25-latek najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką i z siedmiu metrów skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Galatasaray. Wtedy wszystkim fanom na Veltins Arena wydawało się, że Schalke jest już o krok od awansu, ale z czasem to goście zaczęli przejmować inicjatywę.

Potwierdził to 31-letni Hamit Altintop. Rzut wolny z około 30 metrów bardzo przytomnie rozegrał Inan, który podał do stojącego nieopodal Altintopa. Ten nie zastanawiał się długo i przepięknym uderzeniem z dystansu pokonał Hildebranda.

Goście nie zamierzali jednak czekać na dogrywkę. Już pięć minut później swoją ósmą bramkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów strzelił Burak Yilmaz. Długie podanie Riery przyjął właśnie turecki napastnik, który urwał się jednemu z obrońców gospodarzy i przerzucił piłkę nad bezradnym bramkarzem gospodarzy.

Galatasaray dzięki dwóm trafieniom na wyjeździe było już o krok od awansu, ale w 63. minucie wyrównali podopieczni Jensa Kellera. W polu karnym do piłki dopadł Uchida, który mógł sam strzelić drugą bramkę dla gospodarzy, ale odegrał piłkę do lepiej ustawionego Bastosa, który musiał już tylko wpakować piłkę do siatki.

Do końca spotkania Schalke robiło, co mogło, by strzelić decydującą o awansie bramkę, ale to zawodnicy Galatasaray jako ostatni trafili do siatki. Skupionych na ofensywie gospodarzy zaskoczył Umit Bulut, który wykorzystał nieco chaotyczne wybicie, ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej siatki.

W drugim wtorkowym półfinale FC Barcelona wygrała 4:0 z AC Milanem i również zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.