Liga Mistrzów. Remis i awans PSG do ćwierćfinału

PSG obroniło przewagę z pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, zremisowało 1:1 z Valencią i awansowało do kolejnej rundy. Rywala pozna 15 marca.

Klub ze stolicy Francji nigdy nie odpadł, jeśli wygrał pierwszy mecz na wyjeździe. Trzy tygodnie temu paryżanie pokonali piąty zespół ligi hiszpańskiej 2:1, w środę tylko dopełnili formalności przy najmniejszym możliwym nakładzie sił - zremisowali 1:1.

Valencia walczyła, szarpała, ale długo nie mogła przebić się przez obronę PSG. Udało jej się to w 55. minucie. Po błędzie defensywy piłkę przejął Jonas, po czym ślicznie uderzył zza pola karnego. Sirigu rzucił się, ale nie sięgnął piłki, która wpadła tuż przy słupku do bramki.

PSG odpowiedziało 11 minut później. Przed polem karnym piłka odbiła się od obrońców, przejął ją Lavezzi, którego bez opieki pozostawili obrońcy. Argentyńczyk strzelił w sytuacji sam na sam w bramkarza, ale piłka odbiła się od korpusu golkipera i dała szansę napastnikowi na dobitkę kolanem. Tym razem już się nie pomylił.

Więcej bramek już nie padło, choć Valencia atakowała do ostatnich sekund. PSG zagrało bez Zlatana Ibrahimovica i Marco Verattiego oraz dwójki środkowych obrońców Adil Rami i Ricardo Costa. Nawet na moment na boisku nie pojawił się David Beckham.

Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów w piątek 15 marca w Nyonie.