UEFA ukarze Alexa Fergusona?

UEFA rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne przeciw trenerowi Manchesteru United Alexowi Fergusonowi, który po przegranym rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:2) nie przyszedł na konferencję prasową. Wcześniej w Madrycie padł remis 1:1.

Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

Szkot "nie wypełnił pomeczowych obowiązków" informuje na twitterze manchesterski korespondent "Guardiana" i "Observera" Jamie Jackson. Menedżerowie mają obowiązek uczestniczyć w pomeczowych konferencjach, tymczasem zamiast Fergusona przyszedł jego asystent Mike Phelan. Decyzję UEFA ma wydać do 21 marca. Zajmie się też czerwoną kartką, jaką w tym spotkaniu obejrzał pomocnik MU Nani.

To właśnie wydarzenie z 56. minuty prawdopodobnie tak wzburzyło menedżera, że nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Nani został wyrzucony z boiska za atak wyprostowaną nogą na Alvaro Arbeloę. Portugalczyk bronił się, że nie widział rywala. Decyzja sędziego wzbudziła kontrowersje.

Do tego momentu gospodarze prowadzili po samobójczym golu Sergio Ramosa. W dziesięciu nie utrzymali przewagi. Po dziesięciu minutach od zdarzenia wyrównał Luka Modrić, trzy minuty później prowadzenie gościom dał Cristiano Ronaldo.

UEFA może Fergusona ukarać ostrzeżeniem, grzywną lub zawieszeniem.