Liga Mistrzów. Niemiecka prasa: wygrał Dortmund, prawdziwy europejski mistrz

Po wtorkowym zwycięstwie Borussii z City (1:0) niemiecka prasa komplementuje mistrzów Niemiec i szydzi z The Citizens, którzy są najsłabszą angielską drużyną w historii Ligi Mistrzów. Dostało się również Mario Balotellemu - niemieckiemu koszmarowi z Euro 2012. Dziennikarze zauważają także świetną grę Jakuba Błaszczykowskiego.

Wreszcie jest! Aplikacja Sport.pl LIVE w wersji na Androidy. Ściągnij i oceń!

Niespełna kwadrans po wejściu na boisko Jakub Błaszczykowski asystował przy golu Schiebera, a jego Borussia pokonała Manchester City 1:0. Dortmundczycy wygrali grupę D i postraszyli przyszłych rywali w kolejnej fazie rozgrywek.

Czytaj relację z meczu

Bild: Borussia zwycięska, koszmarny Balotelli

Pierwszy raz od 801 dni Borussia rozegrała mecz bez żadnego Polaka w pierwszej jedenastce. Czy to przez absencję Błaszczykowskiego, Piszczka i Lewandowskiego pierwsza połowa była nudna? Jedyną sytuację miał Reus, po 15-metrowym rajdzie Hart sparował jednak jego strzał na słupek. W drugiej połowie wszedł Kuba - gra się poprawia i od razu jest tego wynik - w 57. minucie Błaszczykowski pomknął prawą stroną i dokładnie zagrał w pole karne, a Schieber wepchnął piłkę do siatki z pięciu metrów - opisuje mecz dziennikarz Bilda, który zwraca także uwagę na Mario Balotellego - niemiecki koszmar z Euro 2012, który wreszcie został pokonany. 'Publiczność wygwizdywała go od momentu, gdy wszedł na boisko. Dowodem na jego bezsilność była żółta kartka za denerwowanie się na sędziego pod koniec meczu. Tym razem wygrał Dortmund, prawdziwy europejski mistrz'.

Ruhr Nachrichten: Borussia B pokonała Manchester City

Nawet rezerwy Borussii wygrywają w Lidze Mistrzów. Kiedy na boisko wszedł Błaszczykowski i precyzyjnie dograł do Schiebera, nawet Hart był bezsilny. To jego pierwsza bramka w tym sezonie - mógł strzelić jeszcze jedną, ale nie wyszedł mu lob. Później zmienił go Lewandowski, który również miał świetną szansę. Wśród żołnierzy z Manchesteru nie wykryto chęci gry na wiosnę w Lidze Europejskiej. A Borussia wywalczyła kolejny milion euro za zwycięstwo w Lidze Mistrzów - czytamy w Ruhr Nachrichten.

Kicker: Schieber ukoronował wściekłą fazę grupową

Wspaniałe ukoronowanie występów w grupie D - Dortmund pokonał nadal rozczarowujące City 1:0. Odmieniona Borussia zasługiwała na zwycięstwo i z wypiętą piersią przechodzi do kolejnej rundy. Sezon w Europie w wykonaniu City jest żenujący - pierwszy raz w historii mistrz Anglii odpadł z rozgrywek, nie wygrywając ani jednego meczu - relacjonuje Kicker. 'Po zmianie Reusa na Błaszczykowskiego Borussia była wyraźnie lepszym zespołem [...] City nic nie dały zmiany - ani Aguero, ani Balotelli nie sprawili, by zwycięstwo choć przez chwilę było zagrożone'.

Die Welt: Drugi strażnik Dortmundu

Mimo że Juergen Klopp oszczędził pół pierwszego składu, Borussia za sprawą bramki Schiebera pokonała mistrzów Anglii. Jak na ironię, zwycięskiego gola przed ponad 65 tysiącami kibiców strzelił wcześniej nieszkodliwy nowicjusz - pisze dziennikarz Die Welt.

Zrób mema z Mourinho i wygraj koszulkę z autografami gwiazd Realu!