Bramki:Schieber (57.)
Skład:Weidenfeller - Kirch (88. Bittencourt), Hummels, Santana, Schmelzer - Gundogan - Grosskreutz, Leitner - Reus (46. Błaszczykowski), Schieber (77. Lewandowski), Perisić
Kartki:Garcia, Lescott, Balotelli - żółta
Skład:Hart - Maicon, Kompany, Lescott, Nastasić - Barry, Garcia - Nasri (68. Zabaleta), Tevez, Sinclair (57. Aguero) - Dżeko (65. Balotelli)
Trzy gwiazdki w pięciostopniowej skali otrzymał od serwisu goal.com Jakub Błaszczykowski za mecz z Manchesterem City. Na gracza spotkania wybrano Juliana Schiebera, który strzelił gola. Asystę zaliczył przy nim Błaszczykowski. Lewandowski zagrał tylko 13 minut i zmarnował dwie świetne okazje na strzelenie gola. Borussia pokonała Manchester City 1:0 i przypieczętowała awans z pierwszego miejsca w piekielnie silnej grupie D.
Zczuba.tv: Zobacz wtorkowe bramki z Ligi Mistrzów

"Wraca po kontuzji kostki, ale zagrał imponująco. Po sprincie prawym skrzydłem i wstrzeleniu piłki w pole karne padł jedyny gol po trafieniu Schiebera" - czytamy na goal.com o grze Błaszczykowskiego. Polak dostał trzy gwiazdki, zagrał 45 minut. Na trzy oceniono jeszcze trzech innych piłkarzy Borussii.

Drugi z Polaków, Robert Lewandowski, nie został oceniony, ale to zupełnie zrozumiałe, bo zagrał tylko 13 minut. "Wszedł na zmęczoną obronę City i miał dwie dobre okazje do strzelenia bramki, ale przegrał pojedynki jeden na jednego z Joe Hartem" - czytamy o grze Lewandowskiego. Łukasz Piszczek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Najwyższą notę w Borussii dostał strzelec gola Schieber, który otrzymał 3,5 gwiazdki. Tak samo oceniono bramkarza City Joe Harta. Najgorszym graczem meczu według goal.com był Scott Sinclair - 1,5 gwiazdki.