Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Lucescu: U Luiza Adriano zadziałał instynkt

2 : 5
Informacje
Liga Mistrzów 2012/13 - Grupa E
Wtorek 20.11.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Nordsjaelland
2
0
2
Szachtar Donieck
2
3
5
Składy i szczegóły
Nordsjaelland
Bramki: Nordstrand 24., Lorentzen 30. Kartki: Adu, Parkhurst, Christiansen - żółta Skład: Hansen - Okore, Mtiliga, Parkhurst, Runje, Adu, Stokholm, Christensen (Christiansen 59.), Lorentzen, Nordstrand (Ticinović 75.), John (Aynaoglu 82.) Rezerwa: Villadsen, Kildentoft, Gundelach, Ticinovic, Issah, Christiansen, Aynaoglu
Szachtar Donieck
Bramki: Luiz Adriano 26., 53. i 81., Willian 44. i 50. Kartki: Luiz Adriano, Kucher - żółta Skład: Pyatov, Kucher, Rat, Rakitskiy, Stepanenko, Fernandinho, Willian (Isinho 86.), Alex Teixeira (Douglas Costa 78.), Srna, Luiz Adriano (Eduardo 82.), Mkhitaryan Rezerwa: Kanibolotskiy, Kryvtsov, Kobin, Gai, Douglas Costa, Ilsinho, Eduardo
We wtorek Szachtar Donieck pokonał Nordsjaelland 5:2 w meczu Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę dla mistrzów Ukrainy zdobył Luiz Adriano. Brazylijczyk złamał niepisane zasady fair play, przechwycił piłkę, którą Willian oddawał rywalom, nieatakowany przebiegł pół boiska i strzelił bramkę. Jego zagranie wywołało burzę. - Bardzo mi przykro, że tak się stało. Luiz powiedział mi, że zadziałał u niego instynkt - tłumaczył piłkarza po meczu trener Ukraińców Mircea Lucescu.
Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 26. minucie. Willian oddawał piłkę gościom, gdy Mortenowi Nordstrandowi udzielono pomocy medycznej. Luiz Adriano przechwycił ją i popędził do bramki. Żaden z piłkarzy duńskiego Nordsjaelland nie próbował go zatrzymać. Brazylijczyk przebiegł pół boiska, minął stojącego bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

- Bardzo mi przykro, że zdobyliśmy gola, który wywołał tyle kontrowersji. Luiz Adriano powiedział mi, że zadziałał u niego instynkt - powiedział po spotkaniu Mircea Lucescu. - Potem chcieliśmy oddać bramkę naszym gościom, ale instrukcji nie zrozumiał Taras Stepanenko. Na szczęście szybko wynik wyrównano - dodał Rumun.

Zapytany podczas konferencji prasowej, czy ukarze Brazylijczyka, trener Szachtara zdenerwował się. - Czy ty kiedykolwiek grałeś w piłkę, żeby zadawać mi takie pytania? To była pomyłka, która zdarza się podczas meczu - stwierdził.

- Byliśmy lepszą drużyną, zasłużyliśmy na zwycięstwo i jesteśmy z niego dumni. Cóż więcej mogę zrobić, jak tylko przeprosić za zachowanie Adriano - zakończył wypowiedź trener ukraińskiego klubu. Zachowanie Adriano zdenerwowało kapitana Nordsjaelland. - Ich napastnik po prostu czegoś nie zrozumiał. Na kapitańskiej opasce jest sentencja o szacunku. Trzeba przyznać, że nie doświadczyliśmy go za wiele - stwierdził Nicolai Stokholm.

Równie zły po spotkaniu był dyrektor sportowy duńskiego klubu. - Mam nadzieję, że mój syn już spał i nie obejrzał, jak Szachtar zdobył bramkę. Takie coś nigdzie nie pasuje - stwierdził.

Luiz Adriano do tej pory nie zabrał głosu w tej sprawie, mimo że po meczu był aktywny na Twitterze. Brazylijczyk wrzucił tylko kilka zdjęć z meczu. Między innymi to, na którym uwieczniono jego minę zaraz po zdobyciu kontrowersyjnej bramki. A Twitter aż huczy. "To nie jest sportowiec", "Definicja braku szacunku", "On nie jest sportowcem" - to najłagodniejsze komentarze kierowane pod adresem napastnika.

Szachtar, wygrywając 5:2 z Nordsjaelland, zapewnił sobie niemalże awans do 1/8 Ligi Mistrzów. W ostatnim meczu przeciwko Juventusowi wystarczy, że zremisuje, a ukraiński klub będzie mógł cieszyć się z awansu.