Liga Mistrzów. Niespodzianka w Amsterdamie. Ajax pokonał Manchester City

Do dużej niespodzianki doszło w meczu grupy D. Ajax Amsterdam pokonał na własnym stadionie Manchester City 3:1. Mistrzowie Anglii spadli na ostatnie miejsce w grupie.

Czytaj relację z meczu ?

Gospodarze od początku meczu mieli przewagę. To oni byli częściej przy piłce i próbowali ataku pozycyjnego. Dość długo jednak nie przynosiło to rezultatu. W 22. minucie po jednej z nielicznych akcji prowadzenie objęli goście. Przytomne zachowanie Milnera i jego dokładne podanie bez problemów wykorzystał Nasri. Ajax wyrównał dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Z prawej strony dośrodkowała Sana, a z pierwszej piłki uderzył De Jong.

Druga połowa to nadal przewaga gospodarzy. W 57. objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał środkowy obrońca Moisander. 11 minut później było już 3:1. Świetną akcją popisał się Eriksen, minął dwóch zawodników, uderzył, piłka odbiła się jeszcze od Clichy'ego i myląc Harta wpadła do siatki. Po chwili mogło być jeszcze wyżej, ale Sana nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W drugim meczu grupy D Borussia Dortmund wygrała u siebie z Realem Madryt 2:1. Pierwszą bramkę zdobył Robert Lewandowski. Po trzech kolejkach na czele grupy są mistrzowie Niemiec z siedmioma punktami. Drugi jest Real z sześcioma punktami. Ajax ma trzy oczka i jest trzeci. Ostatni Manchester City zdobył jeden punkt.s