Liga Mistrzów. Robert Lewandowski strzelił gola Realowi

W 36. minucie Robert Lewandowski dał prowadzenie Borussii z Realem Madryt w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Dwie minuty później wyrównał Cristiano Ronaldo, ale dortmundczycy zwyciężyli 2:1 po trafieniu Marcela Schmelzera.

Barcelona czy Real - do którego klubu bardziej pasowałby Lewandowski? Wejdź i zagłosuj na Facebook Sport.pl

W 36. minucie błąd popełnił Pepe. Lewandowski dostał doskonałe prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z Casillasem i mocnym strzałem przy słupku nie dał mu szans. Borussia objęła prowadzenie, a kibice wpadli w ekstazę i skandowali nazwisko Lewandowskiego.

Zczuba.tv: Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

To już drugi gol Polaka w tej edycji Ligi Mistrzów, a trzeci w karierze. 19 października ubiegłego roku strzelił bramkę Olympiakosowi Pireus, a 18 września br. w wygranym 1:0 spotkaniu z Ajaksem Amsterdam.

Borussia długo jednak nie prowadziła. Już dwie minuty później długą piłkę od Oezila dostał Ronaldo, wyszedł sam na sam z Weidenfellerem i przerzucił piłkę nad bramkarzem Borussii.

W 64. minucie gola na 2:1 zdobył Schmelzer. Po zamieszaniu w polu karnym i niezbyt dobrym wybiciu piłki przez Casillasa, piłka spadła pod nogi Schmelzera, a ten huknął po ziemi. Piłka zmierzała w nogi stojącego przed Casillasem Lewandowskiego, ale Polak w ostatniej chwili podniósł nogę, a piłka wpadła do siatki.