Skład:Piatow - Srna, Kuczer, Rakicki, Rat - Hubschman, Fernandinho - Teixeira (82. Ilsinho), Mchitarjan, Willian (88. Douglas) - Adriano
Chelsea
Bramki:Oscar (88.)
Kartki:Cole, Luiz - żółta
Skład:Cech - Ivanović, Luiz, Terry, Cole - Ramires, Mikel, Lampard (18. Hazard) - Oscar, Torres (70. Sturridge), Mata
Niepokonani od ośmiu meczów w Lidze Mistrzów piłkarze Chelsea we wtorek ulegli w Doniecku Szachtarowi 1:2.
Londyńczycy z Johnem Terry'm jako kapitanem i Frankiem Lampardem grającym setny mecz w europejskich pucharach przegrywali już od trzeciej minuty, gdy gola wpakował im Alex Teixeira. Szachtar dominował od samego początku i tylko dobrym interwencjom Petra Cecha zawdzięcza to, że nie stracił drugiej bramki wcześniej.

Zobacz wtorkowe gole z LM na Zczuba.tv ?

Tuż po przerwie błąd w środku pola popełnił Eden Hazard, piłkę przechwycił Luiz Adriano, podał do Fernandinho, który pokonał czeskiego bramkarza.

W końcówce Chelsea zdołała strzelić kontaktową bramkę - po podaniu Ivanovicia do siatki gospodarzy trafił Oscar, ale strat Chelsea nie odrobiła.

Szachtar jest liderem grupy E z siedmioma punktami, ma trzy punkty przewagi nad Chelsea.