Liga Mistrzów. Spartak z pierwszym zwycięstwem

Spartak pokonał w Moskwie Benfikę 2:1 i zdobył pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. O porażce przesądził samobójczy gol obrońcy gości Jardela.

Czytaj relację z meczu ?

W pierwszej połowie gospodarze byli zdecydowanie lepsi. Bramkarz Benfiki Artur już w pierwszej minucie musiał bronić w sytuacji sam na sam. Dwie minuty później wyciągał piłkę z siatki, po szybkim ataku gospodarzy. Jurado podał do Carioki, a ten nie miał kłopotów ze strzeleniem obok bramkarza.

Zobacz wtorkowe gole z LM na Zczuba.tv ?

Choć Spartak miał przewagę, po pół godzinie wyrównała Benfica. Lima z bliska zapakował głową piłkę do siatki po dośrodkowaniu Salvio z prawej strony pola karnego, ale tuż przed przerwą naciskany przez Ariego Jardel strzelił samobójczego gola, przecinając podanie Makiejewa.

W drugiej połowie z każdą minutą rosła przewaga Benfiki, ale goście nie potrafili, mimo wielu okazji, strzelić gola. Spartak przeskoczył w tabeli grupy G Benfikę i zajmuje trzecie miejsce. Lizbończycy z jednym punktem zamykają tabelę.

Robert Lewandowski ? bardziej pasowałby do Realu czy Barcelony? Zagłosuj na Facebook Sport.pl