Kartki:Fajzulin, Aniukow, Hubocan, Szyrokow - żółta
Skład:Małafiejew - Aniukow, Hubocan, Lombaerts (89. Bucharow), Criscito - Fajzulin (79. Kanunnikow), Witsel, Szyrokow - Bystrow (72. Zyrianow), Kierżakow, Hulk
Milan
Bramki:Emanuelson (13.), El Shaarawy (16.), Hubocan (75. - samobój)
Kartki:Bonera, El Shaarawy, Yepes - żółta
Skład:Abbiati - Abate, Bonera, Zapata, Antonini - De Jong, Montolivo - Emanuelson (64. Nocerino), Boateng (80. Yepes), El Shaarawy - Bojan (52. Pazzini)
Piłkarze AC Milan przetrwali trudny okres w St. Petersburgu i wygrali 3:2 bardzo ważny mecz z miejscowym Zenitem. Dzięki temu nadal mogą realnie myśleć o awansie do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.
Mecz fatalnie zaczął się dla gospodarzy - zdenerwowani obrońcy Zenita popełniali błąd za błędem, co bezwzględnie wykorzystali piłkarze Milanu. Pierwsza bramka padła po szczęśliwym strzale Emanuelsona z rzutu wolnego - piłka otarła się o mur i wpadła do siatki obok bezradnego Małafiejewa. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Na indywidualną akcję zdecydował się El Shaarawy - Egipcjanin z łatwością minął kilku przeciwników i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik meczu.

Zenit po 20 minutach otrząsnął się z przewagi. Do przerwy piłkarze w niebieskich strojach raz po raz atakowali bramkę Abbiatiego. Włoski bramkarz bronił bezbłędnie, kilkukrotnie ratując swoją drużynę z opresji. Tuż przed przerwą jednak skapitulował. Hulk dostał świetne podanie ze środka pola i bez problemu zdobył bramkę kontaktową.

Zenit po zmianie stron zaatakował. W 49. minucie po rzucie rożnym Szyrokow wyrównał stan meczu. Rosjanie "usiedli" na rywalach i kiedy wydawało się, że Milan zaraz się złamie, kolejny raz nie zawiódł Abbiati, który bronił kolejne trudne strzały rywali.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 75. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony wprowadzony na boisko Pazzini naciskał w polu karnym na rywala - Hubocan stracił kontakt wzrokowy z piłką, która odbiła mu się od nogi i wpadła do własnej bramki. Zenit nie zdołał odpowiedzieć.

Po dwóch meczach Milan ma na koncie 4 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w grupie (mecz Anderlecht - Malaga rozpocznie się o 20.45). Zenit zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramek 2-6.