Finał Ligi Mistrzów. Chelsea królem. Didi did it

"Didi did it!" - tytułuje swoją relację z wygranego przez Chelsea finału Ligi Mistrzów angielski "The Sun". The Blues zdobyli Puchar Europy po serii jedenastek zakończonej trafieniem Didiera Drogby.

Zobacz bramki z finału Ligi Mistrzów na Z Czuba.tv ?

Po 90 minutach i półgodzinnej dogrywce Chelsea remisowała z Bayernem Monachium 1:1. W serii rzutów karnych lepsi okazali się Anglicy, którzy wygrali 4:3.

Guardian: Chelsea królem Europy po kolejnej wielkiej ucieczce

To są chwile, których Chelsea nigdy nie zapomni. Dali z siebie maksimum, i wreszcie, gdy wszystko się skończyło, dostali Puchar Europy w swoje ręce. Ten wieczór z miejsca staje się numerem jeden na liście wielkich triumfów ery Romana Abramowicza.

The Mirror: Miliardy podziękowań! Wreszcie spełniła się fantazja Abramowicza

Roman Abramowicz wydał miliard funtów, by spełnić swoją największą piłkarską fantazję. Wygranie najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie było jego osobistą ambicją. Odkąd przejął Chelsea w 2003 roku zatrudnił osmiu menedżerów, a sześciu z nich zostało zwolnionych po rozczarowaniach w Lidze Mistrzów. Roberto di Matteo, który poprowadził Chelsea do tego sensacyjnego zwycięstwa, wkrótce pozna swój los.

The Sun: Didi did it! [Didier to zrobił!]

Angielskiej drużynie w końcu udało się pokonać Niemców w serii rzutów karnych. Stawiana na przegranej pozycji Chelsea odniosła sensacyjne zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów i zdobyła trofeum Ligi Mistrzów.

The Telegraph: Chelsea jest królem Europy

Wszystko sprowadziło się do tego: Didier Drogba, sam, w obliczu hordy gwiżdżących kibiców Bayernu Monachium. To była chwila, w której stworzył historię. Stojący w bramce Manuel Neuer wyglądał jak gigant, podskakując i uderzając dłońmi w poprzeczkę. Drogba uderzył nisko, w swoją lewą stronę. Swoim - być może - ostatnim kopnięciem piłki w koszulce Chelsea, Drogba zagwarantował Puchar Europy.

The Times: Drogba wysyła Chelsea do niebieskiego raju

Mimo wszystkich pieniędzy zainwestowanych przez Romana Abramowicza, mimo wszystkich zmian na pozycji menedżera, Chelsea zagrała przeciętnie, a w 83. minucie straciła gola po trafieniu Thomasa Muellera. Zespół Di Matteo zdołał jednak przetrwać dzięki wyrównaniu Drogby, który kilkadziesiąt minut później wykorzystał decydujący rzut karny w serii jedenastek. To mógło być jego ostatnie kopnięcie w koszulce Chelsea.

Ashley Cole: Powinniśmy to przegrać