Liga Mistrzów. Robben znów zmarnował karnego

Arjen Robben kolejny raz w tym sezonie zmarnował rzut karny w ważnym meczu. W dogrywce finału Ligi Mistrzów uderzył słabo i Petr Cech nie miał żadnych problemów z obroną. Od razu przypomniało to ligowe starcie z Borussią Dortmund, w którym Holender także zawiódł.

Zobacz bramki z finału na Z czuba.tv ?

W 93. minucie Didier Drogba podciął we własnym polu karnym Francka Ribery'ego i sędzia nie miał wątpliwości, wskazując na jedenasty metr i pokazując napastnikowi Chelsea żółtą kartkę.

Do piłki podszedł Arjen Robben, ale uderzył słabo i zbyt blisko środka bramki. Petr Cech nie położył się wcześniej, nie miał więc żadnych problemów z obroną tego strzału.

Podobna sytuacja wydarzyła się kwietniowym meczu z Borussią. Dortmundczycy prowadzili 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego, ale holenderski skrzydłowy w 85. minucie miał okazję zdobyć z rzutu karnego wyrównującego gola. Wtedy też uderzył jednak słabo i Roman Weidenfeller nie miał żadnych problemów z obroną. Po tym spotkaniu monachijczycy praktycznie stracili szanse na zdobycie mistrzostwa.