Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Premie dla Chelsea w ciągu doby wzrosły dziesięciokrotnie

Właściciel Chelsea Londyn Roman Abramowicz na premie piłkarzy za wygranie Ligi Mistrzów gotów jest wyłożyć 10 mln funtów. Jeszcze dzień przed półfinałem z Barceloną motywacją dla zawodników Chelsea był milion funtów do podziału.
Półfinał Ligi Mistrzów na żywo w m.sport.pl


Każdy z 25 zawodników Chelsea Londyn, którzy występowali w Lidze Mistrzów w obecnym sezonie za zdobycie najcenniejszego klubowego trofeum dostanie ok. 350 tys. funtów. Na premie dla piłkarzy Roman Abramowicz wydałby tym samym 8.75 mln funtów. Z kolei Di Matteo, pod wodzą którego Londyńczycy świetnie się spisują zarówno w Premier League jak i w LM, dostanie pozostałą część pieniędzy z puli 10 mln.

"The Sun", który ujawnił tę informację, zaznacza, że całkowita wysokość premii dla Roberto Di Matteo nie jest jeszcze znana. Jak twierdzi osoba związana z klubem, nawet jeśli Chelsea nie awansuje do finału LM, Włoch otrzyma 500 tys. funtów. Jeśli zaś zdobędzie Puchar Ligi Mistrzów po raz pierwszy w historii klubu, premia dla byłego pomocnika "The Blues" wzrośnie ponad dwukrotnie. Di Matteo od momentu, kiedy zmienił na stanowisku trenera Chelsea Andre Villasa-Boasa, przegrał zaledwie jedno z 14 spotkań.

Dodatkowe pieniądze powędrują także do całej ekipy technicznej Chelsea.

We wtorek o 20:45 Chelsea na Camp Nou zmierzy się z Barceloną o finał Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu na Stamford Bridge padł wynik 1:0 dla gospodarzy.