Liga Mistrzów. Mario Gomez rozbił Basel

Mario Gomez strzelił cztery gole, a Bayern pokonał w Monachium mistrzów Szwajcarii 7:0 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału LM.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Basel, które w fazie grupowej wyeliminowało Manchester United i marzyło o sprawieniu kolejnej sensacji, szybko straciło szanse na awans.

Zobacz jak relacjonowaliśmy na żywo >

Bayern po porażce w Szwajcarii 0:1 nacierał od pierwszej minuty, najczęściej bramkę Yanna Sommera ostrzeliwał Arjen Robben. Holender strzelił gola, później jego koledzy zmarnowali kilka okazji na kolejne. Przed przerwą trafili w końcu Thomas Müller i Mario Gomez.

W drugiej połowie ten ostatni dołożył jeszcze trzy trafienia. 27-letni napastnik zdobył już w tym sezonie 10 bramek w Champions League. Więcej ma tylko Leo Messi - 12. Napastnik Barcelony trafia co 52 minuty, Gomez - co 57.

Bayern, który rok zaczął słabo, a prasa plotkowała nawet o zwolnieniu trenera Juppa Heynckesa, znów wyglądał na drużynę, która może zatrzymać zmierzające po triumf w LM Barcelonę i Real Madryt. W drugim meczu z rzędu strzelił siedem goli. W sobotę rozbił Hoffenheim 7:1.