FC Basel
0
0
0
Gole: Robben (11., 81.), Mueller (42.), Gomez (44., 50., 61., 66.) Kartki: Boateng (80. - żółta) Skład: Neuer - Robben (82. Tymoszczuk), Boateng, Badstuber, Lahm - Ribery (79. Pranjić), Luiz Gustavo, Kroos, Alaba - Gomez, Mueller (70. Schweinsteiger)
FC Basel
Kartki: Streller (59. - żółta) Cabral (74. - żółta) Skład: Sommer - Steinhofer (70. Degen), Abraham, Joo-Ho Park, Dragovic - Cabral, Frei, Shaqiri (80. Zoua), Xhaka, Frei (61. Stocker) - Streller
Mario Gomez strzelił cztery gole, a Bayern pokonał w Monachium mistrzów Szwajcarii 7:0 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału LM.
Basel, które w fazie grupowej wyeliminowało Manchester United i marzyło o sprawieniu kolejnej sensacji, szybko straciło szanse na awans.

Bayern po porażce w Szwajcarii 0:1 nacierał od pierwszej minuty, najczęściej bramkę Yanna Sommera ostrzeliwał Arjen Robben. Holender strzelił gola, później jego koledzy zmarnowali kilka okazji na kolejne. Przed przerwą trafili w końcu Thomas Müller i Mario Gomez.

W drugiej połowie ten ostatni dołożył jeszcze trzy trafienia. 27-letni napastnik zdobył już w tym sezonie 10 bramek w Champions League. Więcej ma tylko Leo Messi - 12. Napastnik Barcelony trafia co 52 minuty, Gomez - co 57.

Bayern, który rok zaczął słabo, a prasa plotkowała nawet o zwolnieniu trenera Juppa Heynckesa, znów wyglądał na drużynę, która może zatrzymać zmierzające po triumf w LM Barcelonę i Real Madryt. W drugim meczu z rzędu strzelił siedem goli. W sobotę rozbił Hoffenheim 7:1.