Liga Mistrzów. Chelsea, Zenit i Marsylia w 1/8 finału.

W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów do 1/8 finału awansowały Chelsea, Zenit St. Petersburg i Marsylia. W barwach Arsenalu zagrał Łukasz Fabiański, ale tylko 25 minut, bo doznał kontuzji kolana.

Liga Mistrzów: Zobacz wtorkowe bramki na Zczuba.tv ?

Grupa E

Chelsea - Valencia 3:0 ?

Chelsea wygrała mecz o awans. Londyńczycy do ataku ruszyli od samego początku. Już w 3. minucie do bramki Valencii trafił Drogba. 19 minut później napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej asystował przy golu Ramiresa, a w 76. minucie po raz drugi pokonał Diego Alvesa. Valencia zagra w Lidze Europejskiej.

Genk - Bayer 1:1 ?

Outsider grupy E grał z pewnym awansu Bayerem. Od 30 minuty Belgowie prowadzili po bramce Vossena, w 78. minucie wyrównał Derdiyok. Był to trzeci remis Belgów w tej edycji Ligi Mistrzów.

Grupa F

Borussia - Marsylia 2:3 ?

Borussia potrzebowała cudu by awansować dalej, ten się nie wydarzył. Trener Juergen Klopp rozpoczął mecz z trzema Polakami - Łukaszem Piszczkiem, Kubą Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim. W 23 minucie prowadzenie ekipie z Dortmundu dał Błaszczykowski. Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Hummels. Tuż przed przerwą Marsylia strzeliła kontaktowego gola - po trafieniu Remy'ego, którego nie upilnował Łukasz Piszczek. W 85 minucie wyrównał Andre Ayew, a w 87 minucie bramkę na wagę awansu zdobył Valbuena. Marsylia awansowała do 1/8 finału, Borussia nie zagra nawet w Lidze Europejskiej.

Olympiakos - Arsenal 3:1 ?

Pewny awansu do 1/8 finału Arsenal od 16 minuty przegrywał z Olympiakosem po trafieniu Djebboura. W 36 minucie drugą bramkę dla Olympiakosu zdobył Torrijos. W pierwszej jedenastce londyńczyków wyszedł Łukasz Fabiański. Został zmieniony już w 25 minucie, gdyż doznał kontuzji kolana. W 57 minucie Benayoun zdobył kontaktową bramkę dla Arsenalu. Tuż przed końcem meczu Mannone został pokonany przez Modesto 89.

Grupa G

FC Porto - Zenit 0:0 ?

Zenit musiał ten mecz zremisować i zremisował. Porto napierało od pierwszej do ostatniej minuty, ale bramkarza gości nie było w stanie pokonać.

APOEL - Szachtar 0:2 ?

Apoel był już pewny awansu, Szachtar stracił już szanse nawet na grę w Lidze Europejskiej. W 62. minucie prowadzenie Szachtarowi dał Adriano. W 78. minucie na 2:0 podwyższył Siełezniow.

Grupa H

FC Barcelona - BATE Borysów 4:0 ?

Barcelona w młodzieżowym składzie rozbiła BATE Borysów. Po raz pierwszy razem zagrali bracia Thiago i Rafinha. Pierwszą bramkę dla Barcelony zdobył Sergi Roberto. W drugiej połowie do bramki BATE trafił Montoya, a chwilę później Pedro. W 88. minucie z rzutu karnego trafił Pedro.

Viktoria Pilzno - AC Milan 0:2 ?

Milan pewny awansu z drugiego miejsca tylko zremisował z Viktorią Pilzno. Tuż po przerwie bramkę dla Milanu zdobył Alexandre Pato, a chwilę później gola strzelił Robinho. Końcówka należała do gospodarzy - w 89. bramkę dla Viktorii Pilzno zdobył Bystran. W doliczonym czasie wyrównał Duris.