Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Benfiki: Premier League jest gorsza od ligi hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej

2 : 0
-
- Premier League jest słabsza od ekstraklasy hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej, ponieważ jest słabsza taktycznie i technicznie - powiedział trener Benfiki Lizbona, Jorge Jesus, tuż przed spotkaniem Ligi Mistrzów z Manchesterem United.
Angielska ekstraklasa jest jednak najchętniej oglądana na świecie. Badający rynek mediów Sport Markt ogłosił w zeszłym miesiącu, że czołowe mecze Premier League ogląda regularnie 70 proc. światowej populacji kibiców piłkarskich, liczącej 2,08 mld ludzi.

Według Jesusa to wcale nie czyni jej najlepszą.

- Według mnie, hiszpańska, niemiecka czy włoska liga stawiają większe wyzwania taktyczne w każdym meczu i dlatego mówię, że są lepsze - tłumaczył na konferencji prasowej na Old Trafford.

Zdaniem Portugalczyka napływ graczy i szkoleniowców z innych krajów poprawia poziom w angielskiej lidze.

- W Anglii jest wielu zagranicznych graczy i trenerów. Technicznie i taktycznie gra się poprawia, ale myślę, że wymienione przeze mnie trzy ligi i tak są ponad tą.

Zdaniem Jesusa, Manchester United, który w zeszłym roku wygrał rekordowy, 19. tytuł mistrzowski, jest wyjątkiem.

- Manchester United jest inny. To dlatego wygrali tyle zawodów. Mają inne idee... które pokazują na boisku. Moim zdaniem, w tym sezonie są znacznie silniejsi technicznie - powiedział Jesus. - Świetnie utrzymują piłkę, prawie w każdym meczu mają 60 proc. posiadania.

Benfica sprawdzi taktykę i technikę zespołu Aleksa Fergusona już we wtorek, w meczu liderów Grupy C.

Oba zespoły w czterech meczach zdobyły osiem punktów. Bilans bramkowy Anglików jest o jednego gola lepszy. Zwycięzca jutrzejszego meczu awansuje do następnej rundy.

Remis da awans obu zespołom, jeżeli Basel przegra z Otelulem Galati.

United przegrał tylko jeden z ostatnich 34 meczów Ligi Mistrzów na Old Trafford. Nigdy nie przegrał u siebie z zespołem z Portugalii.

- Wiemy o tym - tak trener Benfiki skomentował statystyki. - To bardzo silna drużyna, ale my będziemy silnymi rywalami - zakończył.

Borussia chwali się wynikiem finansowym ?