Liga Mistrzów. Real Madryt w fazie pucharowej LM

Remis w meczu z Olympique Lyon wystarczyłby Realowi Madryt do wyjścia z grupy. Ale podopieczni Jose Mourinho pokazali ambicję i wygrali na wyjeździe 2:0. Oba gole strzelił Cristiano Ronaldo.
Real zaczął strzelanie w 24. minucie, gdy Ronaldo zdobył bramkę z rzutu wolnego, powiększając swoją kolekcję urodziwych goli. W drugiej połowie Portugalczyk dołożył jeszcze jedno trafienie - wykorzystał rzut karny.

Lyon miał niewiele okazji. Jedną z nich zmarnował Ederson. W 67. minucie kilka dobitek gracza Lyonu obronił Iker Casillas. W końcówce gospodarze trafili też w poprzeczkę.

Więcej pracy od Casillasa miał Hugo Lloris. Bramkarz Lyonu musiał radzić sobie z mocnymi uderzeniami Ronaldo oraz Karimem Benzemą, który był bliski strzelenia gola przeciwko swojej byłej drużynie.

Na razie Real nie może być pewny pierwszego miejsca w grupie, ale sytuacja Królewskich jest komfortowa. Mają 5-punktową przewagę nad Ajaksem i 8-punktową przewagę nad Lyonem, a w następnej kolejce zagrają u siebie z Dinamem, które przegrało wszystkie dotychczasowe spotkania.

To pierwsza domowa porażka Lyonu z hiszpańskim rywalem od dziesięciu lat. Do drugiego miejsca zajmowanego przez Ajax francuski zespół traci trzy punkty. Obie ekipy zmierzą się ze sobą w następnej kolejce (22 listopada).

Inter ograł Lille, a Jeleń zszedł w przerwie ?