Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Pięć zespołów może we wtorek wywalczyć awans

Chelsea, Bayer Leverkusen, Arsenal, FC Barcelona i AC Milan to pięć zespołów, które już we wtorek, po czwartej kolejce rundy grupowej Ligi Mistrzów, mogą znaleźć się w 1/8 finału rozgrywek.
Grupa E

1. Chelsea 7 pkt.
2. Bayer 6 pkt.
3. Valencia 2 pkt.
4. Genk 1 pkt.
We wtorek Chelsea wyjeżdża na mecz do Belgii. Zwycięstwo da jej 10 pkt. i pewny awans do następnej rundy.

Podobnie ma się sytuacja z Bayerem Leverkusen, który wybiera się do Walencji. Jeśli Niemcy pokonają Hiszpanów, będą mieli 9 pkt. i wystarczającą przewagę nad nimi, żeby zabezpieczyć awans.

To znaczy, że już po tej kolejce rywalizacja w tej grupie może się rozstrzygnąć. Jeżeli jednak Bayer przegra z Valencią, nawet zwycięstwo nie zapewni londyńczykom awansu.

Grupa F

1. Arsenal 7 pkt.
2. Marsylia 6 pkt.
3. Olympiakos 3 pkt.
4. Borussia 1 pkt.
Tu tylko Arsenal ma szansę na zapewnienie sobie szybkiego awansu. "Kanonierzy" podejmą we wtorek na własnym boisku Olympique Marsylia. Francuzi wygrywając wcale nie znajdą się jeszcze w następnej rundzie, ale 10 pkt. Arsenalu dałoby już Anglikom pewny awans. Olympiakos nie mógłby jednak po raz drugi pokonać Borussii.

Grupa H

1. Barcelona 7 pkt.
2. Milan 7 pkt.
3. BATE 1 pkt.
4. Viktoria 1 pkt.
Tu sytuacja wygląda tak samo, jak w Grupie E. Oba liderujące zespoły spotykają się we wtorek z pozostałymi rywalami, więc zwycięstwa dadzą im spokojny awans. Remisy to jednak za mało.

FC Barcelona w poszukiwaniu awansu wybiera się do Pilzna na mecz z Viktorią, a AC Milan również zagra na wyjeździe - z BATE Borysów.