Liga Mistrzów. Skromne zwycięstwo Barcelony

Barcelona pokonała Viktorię Pilzno zaledwie 2:0. Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrał w Marsylii, a Borussia przegrała w Pireusie. Bramkę dla zespołu z Dortmundu zdobył Robert Lewandowski.
Grupa H

FC Barcelona - Viktoria Pilzno 2:0 ?

Barcelona prowadziła od 14 minuty po bramce Andresa Iniesty, przy jego trafieniu asystował Leo Messi. Drugą bramkę zdobył David Villa, a Barcelona zainkasowała łatwe trzy punkty. Trener Pep Guardiola nie oczekiwał od swoich piłkarzy wysokiego zwycięstwa, a raczej tego by uniknęli oni kontuzji.

AC Milan - BATE Borysów 2:0 ?

Skromne zwycięstwo Milanu, który z najsłabszym w grupie BATE wygrał zaledwie 2:0. Bramki strzelali Ibrahimovic w 33. minucie oraz Boateng w 70.

Grupa E

Bayer Leverkusen - Valencia 2:1 ?

Dwa gole w cztery minuty zdobyli na początku drugiej połowy piłkarze Bayeru i pokonali Valencię. Do siatki zespołu z Hiszpanii trafiali Schuerlle (w 52. minucie) oraz Sam (w 56.). Jedyną bramkę dla Valencii w 25. minucie strzelił Jonas po asyście Soldado.

Chelsea - Genk 5:0 ?

Kanonada Chelsea na Stamford Bridge. Piłkarze trenera Villasa-Boasa już do przerwy prowadzili 4:0 - po trafieniach Meirelesa, Ivanovicia oraz dwóch bramkach Torresa. W drugiej połowie do bramki Genku trafił jeszcze Kalou.

Grupa F

Olympiakos Pireus - Borussia Dortmund 3:1 ?

Borussia przegrała w Pireusie aż 1:3. Bramki dla gospodarzy strzelali Holebas, Djebbour oraz Modesto. Honorowe trafienie dla klubu z Dortmundu zaliczył Robert Lewandowski - Polak popisał się fantastycznym uderzeniem z półwoleja z 16. metra.

Marsylia - Arsenal 0:1 ?

Arsenal długo męczył się z Marsylią. Wojciech Szczęsny nie miał wiele pracy. W doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla londyńczyków zdobył rezerwowy Aaron Ramsey.

Grupa G

Szachtar Donieck - Zenit St. Petersburg 2:2 ?

Podział punktów w Doniecku. Piłkarze Szachtara dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale Zenit za każdym razem szybko wyrównywał. W 15. na 1:0 strzelił Willian, w 33. odpowiedział Szirokow. Od 45. minuty Szachtar znów prowadził, tym razem po golu Luiza Adriano, ale Zenit wyrównał 15 minut później. Bramkę strzelił Fajzulin.

FC Porto - APOEL Nikozja 1:1 ?

Tylko sześć minut prowadzili piłkarze Porto z Apoelem Nikozja. W 13. minucie do bramki cypryjczyków trafił Hulk, w 19. wyrównał Almeida.