Liga Mistrzów. Real rozgromił Lyon

Real rozbił w Madrycie Olympique Lyon 4:0. Strzelał gole, choć znajdujący się ostatnio w dobrej formie Gonzalo Higuain i Kaka mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Zobacz gole z Ligi Mistrzów na Zczuba.tv ?

Real w ten weekend ograł w lidze Betis 4:1. We wtorek znów strzelił cztery gole, ale tym razem żadnego nie stracił. Lyon, który w dwóch poprzednich kolejkach nie stracił gola remisując z Ajaxem i wygrywając 2:0 z Dinamem Zagrzeb, nie był w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny Jose Mourinho. Portugalczyk po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów usiadł na ławce rezerwowych po zakończeniu kary nałożonej na niego przez UEFA za zachowanie podczas meczów z Barceloną.

Piłkarze z Madrytu zaczęli strzelać już w 19. minucie gdy po dośrodkowaniu Mesuta Oezila z rzutu rożnego podanie przedłużył Cristiano Ronaldo a piłkę z bliska do bramki wpakował Karim Benzema. Tuż po przerwie Francuz asystował przy trafieniu Samiego Khediry. Najpierw ograł Bacary'ego Kone, a po chwili wyłożył pomocnikowi Realu piłkę.

Po kilku minutach było już 3:0, gdy w ogromnym zamieszaniu strzelał Oezil, a bramkarz Lyonu Hugo Lloris sam sobie wbił gola. Sytuację próbował ratować Aly Cissokho, ale nie zdążył wybić piłki. Ostatni gol, w 81. minucie, to kolejny błąd obrony. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kaki, piłka spadła pod nogi Sergio Ramosa. Obrońca Realu nie zastanawiał się długo, huknął co sił w nodze, a piłka tylko śmignęła obok ucha Llorisa.

Real jest liderem grupy D. W tej edycji Ligi Mistrzów nie stracił jeszcze gola. Strzelił ich osiem. Za to Lyon stracił drugie miejsce na rzecz Ajaxu Amsterdam.