Liga Mistrzów. Kalou "odebrał" Chelsea zwycięstwo

Wprowadzony po przerwie Salomon Kalou spowodował trzy minuty przed końcem rzutu karnego, który kosztował Chelsea zwycięstwo w Walencji w najciekawszym środowym meczu Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów - środowe bramki na Zczuba.tv ?

Chelsea zaczęła środowy mecz agresywnie. Raz po raz formę obrońcy Adila Ramy'ego sprawdzał Fernando Torres. Już w trzeciej minucie Hiszpan mógł zdobyć bramkę, gdy przejął piłkę po błędzie Davida Albeldy. Zepchnięta do defensywy Valencia dopiero przed przerwą odważniej zaatakowała, ale bez rezultatu.

W 56. minucie ładnym uderzeniem Frank Lampard dał Chelsea prowadzenie. 33-letni pomocnik w weekend nie zagrał w lidze ze Swansea, ale świetnym strzałem z pierwszej piłki zdobył gola dla londyńczyków.

Valencia wyrównała tuż przed końcem - 87. minucie z rzutu karnego do bramki Chelsea trafił Roberto Soldado. Jedenastkę spowodował wprowadzony w drugiej połowie za Lamparda Salomon Kalou, który ramieniem zatrzymał piłkę w polu karnym.

Chelsea mogła jeszcze ten mecz wygrać, ale Diego Alves pewnie bronił uderzenia Nicolasa Anelki. Wcześniej brazylijski bramkarz też dokonywał cudów przy uderzeniach Fernando Torresa i Ramiresa.

Chelsea po dwóch kolejkach ma cztery punkty i jest liderem grupy E. Na drugim miejscu z trzema punktami jest Bayer Leverkusen, który pokonał 2:0 Genk.

Kłopoty City z Tevezem - jak tu się pozbyć zawodnika za 47 milionów?