Liga Mistrzów. Na Old Trafford blisko sensacji

Manchester United w końcówce uratował remis z FC Basel 3:3, choć po 17. minutach prowadził 2:0. Dwa gole dla FC Basel strzelił Alexander Frei

Wtorkowe bramki z LM na Z Czuba.tv ?

W poprzednim sezonie Manchester United w fazie grupowej stracił ledwie jednego gola. We wtorek aż trzy. W pierwszej jedenastce MU przez kontuzje zabrakło najlepszych napastników (Rooney, Hernandez) i ważnych obrońców (Vidić, Rafael), ale w ostatnich latach trener Alex Ferguson przyzwyczaił kibiców, że jesienią w LM testuje rezerwy.

"Czerwone Diabły świetnie zaczęły, po dwóch asystach Ryana Giggsa gole strzelał Danny Welbeck. Młody napastnik trafiał w 16. i 17. minucie. W drugiej połowie trzy bramki zdobyli jednak Szwajcarzy. Straty odrobili w trzy minuty. Najpierw do siatki Manchesteru trafił Fabian Frei, po chwili gola strzelił Alexander Frei, a na kwadrans przed końcem napastnik z Bazylei wykorzystał rzut karny po faulu Valencii. Dopiero w 90 minucie gola strzelił Ashley Young.

Po dwóch meczach finaliści poprzedniej edycji, zachwycający w Premier League, mają dwa punkty. Choć Basel i Benfica zebrały po cztery, wciąż faworytem do wygrania grupy jest MU.