Liga Mistrzów. Real rozbił Ajax, prowadzi w grupie D

Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu 3:0 Ajax Amsterdam i jest liderem grupy D. Bramkę i asystę zaliczył Cristiano Ronaldo.

Zczuba.tv: Wtorkowe bramki Ligi Mistrzów ?

- To ważne zwycięstwo, które stawia nas w korzystnej pozycji przed kolejnymi meczami - powiedział tuż spotkaniu w hiszpańskiej telewizji Kaka. Brazylijczyk, który miał ostatnio problemy z załapanie się do wyjściowej jedenastki, strzelił bramkę i miał udział przy dwóch innych trafieniach swojej drużyny. Gola i asystę miał Cristiano Ronaldo.

To Portugalczyk zdobył pierwszą bramkę dla Realu. Gospodarze ruszyli do kontrataku we czwórkę. Bez przerwy podawali między sobą piłkę. Zaczął Arbeloa. Cristiano Ronaldo odegrał do Oezila, Oezil zagrał na prawe skrzydło do Benzemy, który znajdując się już na wysokości pola karnego odegrał do środka do Ronaldo, a ten zakończył znakomitą akcję pewnym strzałem.

Jeszcze przed przerwą było 2:0. Xabi Alonso posłał długie podanie do Ronaldo, który z lewego skrzydła zagrał do środka do Kaki. A Brazylijczyk uderzył sprzed pola karnego tuż przy słupku.

Trzecią bramkę zdobył Benzema po zespołowej akcji. Xabi Alonso fantastycznie podał przez pół boiska do Arbeloi, który z lewego skrzydła zagrał w pole karne do Kaki. Brazylijczyk zdecydował się jeszcze oddać piłkę Benzemie, a ten uderzył z dziesięciu metrów do bramki.