Liga Mistrzów. ManCity na remis, Bayern nie zawiódł

Debiutujący w Lidze Mistrzów Manchester City zremisował 1:1 z Napoli. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Manchesteru United z Benfiką Lizbona. Lille z Ludovikiem Obraniakiem w pierwszej jedenastce prowadziło z CSKA Moskwa 2:0, ale ostatecznie zremisowało 2:2.

Ronaldo i Dudek wystąpili w filmie dokumentalnym ?

Grupa A

Villarreal - Bayern Monachium 0:2 ?

Świetny początek Ligi Mistrzów dla Bayernu Monachium. W 7. minucie Toni Kroos po podaniu od Francka Ribery'ego pokonał bramkarza Villarreal. 14 minut przed końcem na 2:0 podwyższył Rafinha i monachijczycy w bardzo trudnej grupie A po pierwszej kolejce zostali samodzielnym liderem.

Manchester City - Napoli 1:1 ?

Obrońca Aleksandar Kolarow uratował punkt dla Manchesteru City w meczu z Napoli. Włosi objęli prowadzenie w 69. minucie po trafieniu Cavaniego. Sześć minut później wyrównał Kolarow pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Grupa B

Lille - CSKA Moskwa 2:2 ?

Dwie bramki Doumbii uratowały remis dla CSKA. Lille prowadziło już 2:0 po trafieniach Sowa i Pedrettiego, ale obronę mistrzów Francji dwa razy zaskoczył Doumbia - strzelił w 72. i 90. minucie. W pierwszej jedenastce Lille wyszedł Ludovic Obraniak, a na ławce cały mecz przesiedział Ireneusz Jeleń.

Inter - Trabzonspor 0:1 ?

Trabzonspor zaskoczył Inter! 14 minut przed końcem Ondrej Celustka pokonał Julio Cesara i dał sensacyjne zwycięstwo drużynie, która w Lidze Mistrzów gra dzięki wykluczeniu Fenerbahce. Turecki zespół został liderem grupy B.

Grupa C

FC Basel - Otelul Galati 2:1 ?

Otelul Galati przygodę z Ligą Mistrzów zaczyna od porażki. Basel prowadziło po trafieniu Fabiana Freia w pierwszej połowie, ale Rumunom udało się doprowadzić do remisu. W 84. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Marko Strellerze, a pewnie jedenastkę wykonał Alexander Frei. Basel jest liderem grupy C.

Benfica - Manchester United 1:1 ?

Manchester United traci punkty w pierwszym meczu Ligi Mistrzów. Od 24 minuty Benfica prowadziła 1:0. Bramkę po indywidualnej akcji i pięknym strzale prawą nogą zdobył Oscar Cardozo. W 42. minucie do remisu bajecznym uderzeniem zza pola karnego doprowadził 38-letni Ryan Giggs. Choć ManU atakowało do samego końca, bramki strzelić nie było w stanie.

Grupa D

Ajax - Lyon 0:0 ?

Mecz drużyn walczących o drugie miejsce w grupie D zakończył się bezbramkowym remisem.

Dinamo Zagrzeb - Real Madryt 0:1 ?

Real wymęczył zwycięstwo w Zagrzebiu. W 53. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Angel Di Maria po podaniu Marcelo. Brazylijczyk nie dograł meczu do końca - dostał dwie żółte kartki - pierwszą za brutalny faul, drugą za próbę wymuszenia rzutu karnego.