Liga Mistrzów. Szachtar przegrał w Porto, Milan zremisował w Barcelonie

Robert Lewandowski nie strzelił gola Wojciechowi Szczęsnemu, a Borussia zremisowała 1:1 z Arsenalem. Szachtar przegrał 1:2 z Porto i kończył mecz w dziewięciu. Barcelona tylko zremisowała 2:2 z Milanem.
Gr E

Chelsea - Bayer 2:0 (0:0) »

David Luiz (67.), Mata (90.)

Londyńczycy byli w stanie strzelić gola Bayerowi dopiero w 67. minucie. David Luiz wykorzystał dośrodkowanie Fernando Torresa. Hiszpański napastnik wciąż nie zdobył gola, ale zaliczył ważną asystę. W ostatniej minucie zaliczył drugą, gdy podawał do Juana Maty. Jego rodak musiał tylko trafić do pustej bramki.

Genk - Valencia 0:0 (0:0) »

Gr F

Olympiakos - Olympique Marsylia 0:1 (0:0) »

Lucho Gonzalez (51.)

Lucho Gonzalez nie dał szans Franco Costanzo tuż po przerwie. Wcześniej Jeremy Morel ograł Vassilisa Torossidisa i wyłozył piłkę koledze z drużyny.

Borussia - Arsenal 1:1 (0:1) »

Perisić (88.) - Van Persie (42.)

Choć od początku meczu atakowała Barcelona, to tuż przed przerwą gola po błędzie Sebastiana Kehla strzelił Robin Van Persie. Dopiero w końcówce gospodarze wyrównali dzięki fantastycznemu trafieniu Ivana Perisicia.

Gr G

APOEL - Zenit 2:1 (0:0) »

Manduca (73.), Ailton (75.) - Żyrianow (63.)

APOEL długo bronił się przeciwko natarciom Zenitu ale po godzinie goście objęli prowadzenie. Trafił Konstantin Żyrianow, który wykorzystał doskonałe podanie Danny'ego. Ale gospodarze w dwie minuty strzelili dwie bramki. Najpierw trafił Manduca, a po chwili gola strzelił Ailton. W dodatku od 76. minuty Zenit grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Bruno Alvesa. Drużyna, która wyeliminowała Wisłę wygrała mecz w Lidze Mistrzów!

Porto - Szachtar 2:1 (1:1) »

Hulk (28.), Kleber (51.) - Luiz Adriano (12.)

Szachtar zaczął od prowadzenia, choć kilka minut wcześniej mógł stracić gola. Rakitsky sfaulował w polu karnym rywala, ale Hulk nie strzelił rzutu karnego - trafił w słupek. Brazylijczyk naprawił swój błąd po kwadransie, gdy pokonał Oleksandra Rybkę. Drugiego gola dla Porto strzelił 21-letni Kleber, któremu pozostało tylko trafić do siatki po świetnej akcji skrzydłem Jamesa Rodrigueza. Szachtar przez większość meczu grał w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę przed przerwą obejrzał Rakitsky.

Gr H

Viktoria Pilzno - BATE 1:1 (1:0) »

Bakos (45.) - Renan Bressan (69.)

Świetna akcja tuz przed przerwą dała gola gospodarzom. Peter Jiracek minął obrońcę i dośrodkował do Marka Bakosa. Ten nie popełnił błędu i wbił piłkę do siatki. Wyrównał Renan Bressan.

FC Barcelona - Milan 2:2 (1:1) »

Pedro (36.), Villa (50.) - Pato (1.), Thiago Silva (90.)

Barcelona straciła gola już po pół minucie gry! Alexandre Pato, przez nikogo niezatrzymywany, przebiegł pół boiska i pokonał Nelsona Valdesa. Wyrównała po bajecznej akcji Leo Messiego, który mijał obrońców jak slalomowe tyczki i wyłożył piłkę przed pustą bramkę do Pedro Rodrigueza. W 50. minucie Villa fantastycznym strzałem z rzutu wolnego pokonał Cristiana Abbiatiego. Ale końcówka należała do gości. Thiago Silva wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego Clarence'a Seedorfa w ostatniej minucie meczu.