Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Trabzonspor zastąpi w rozgrywkach Fenerbahce

Turecka Federacja Piłkarska podjęła w środę decyzję o niedopuszczeniu do Ligi Mistrzów mistrza kraju, zespołu Fenerbahce, który jest zamieszany w aferę korupcyjną nad Bosforem. Miejsce drużyny ze Stambułu zajmie Trabzonspor. W kadrze tego zespołu znajduje się czterech Polaków.
Afera w tureckim futbolu wybuchła w lipcu. Policja zatrzymała najpierw szefa klubu Aziza Yildirima, a później do aresztu trafili jeszcze członek zarządu Murat Ozaydinl oraz inny działacz Fenerbahce. Korupcja dotknęła w sumie 30 osób związanych z rozgrywkami tureckiej ligi, którym postawiono zarzutu ustawienia 19. spotkań.

Fenerbahce jako mistrz kraju rozgrywki Ligi Mistrzów miało rozpocząć od razu od fazy grupowej. Na czwartek w siedzibie UEFA zaplanowano losowanie grup. W środę wieczorem UEFA podjęła decyzję, ze miejsce Fenerbahce w rozgrywkach zajmie Trabzonspor, w którego kadrze są aż czterej polscy piłkarze: Arkadiusz Głowacki, bracia Paweł i Piotr Brożkowie oraz od niedawna Adrian Mierzejewski.

W związku z aferą korupcyjną start ligi tureckiej został opóźniony i rozpocznie się najprawdopodobniej 9 września (pierwotnie start rozgrywek planowano na 5 sierpnia). Do tego czasu tamtejsza federacja ma przyjrzeć się wszystkim zarzutom, jakie stawiane są zamieszanym w proceder klubom.

Oprócz Fenerbache sprawa ustawiania spotkań dotyczy jeszcze zdobywcy Pucharu Turcji Besiktasu Stambuł i właśnie Trabzonsporu. Drużyna Polaków początkowo pożegnała się z rozgrywkami Ligi Mistrzów po przegranym dwumeczu z Benfiką i pozostała jej rywalizacja w Lidze Europejskiej. Drugi pojedynek z Athletic Bilbao nie dojdzie jednak do skutku, bo Trabzonspor dostał od federacji kolejną szanse na grę w Champions League. Baskowie automatycznie zostali premiowani do gry w Lidze Europejskiej.

Liga Mistrzów. Kontuzja Wilshere'a się wydłuża ?


Wisła odpada, Wisła się tłumaczy. Jak tym razem?