Liga Mistrzów. Villarreal odrobił straty. WYNIKI

Hiszpański Villarreal odrobił stratę jednego gola z pierwszego meczu i rozbił u siebie Odense 3:0. Problemu z awansem nie miał Bayern, który skromnie pokonał FC Zurich. Racing Genk awansował dopiero po serii rzutów karnych.

Wszystko o Wiśle w LM w serwisie Sport.pl/kraków ?

APOEL Nikozja - Wisła Kraków 3:1 (1:0): Pareiko (29. sam.), Ailton (54., 87.), - Wilk (71.) - awans APOEL

Pierwszy mecz 0:1. Wisła przed tygodniem skromnie pokonała APOEL, choć przez dużą część meczu to Cypryjczycy przeważali. W rewanżu ruszyli do ataku od pierwszej minuty i po 29 minutach zdobyli kuriozalną bramkę. Po rzucie rożnym wybijanym przez Manducę piłkę do siatki wepchnął bramkarz Sergiej Pareiko. Na początku drugiej połowy kolejnego gola strzelił Ailton. Ale w 71. minucie Cezary Wilk zdobył bramkę, która mogła dać Wiśle awans. Ale w końcówce Wisła znów straciła gola.

Racing Genk - Maccabi Hajfa 2:1 (2:1): Vossen (35.), Buffel (41.) - Golasa (37.), karne 4:1 - awans Racing Genk

Pierwszy mecz 1:2. Belgijska drużyna w sześć minut tuż przed przerwą odrobiła stratę z pierwszego meczu. Ale i goście strzelali. Prawdziwy dramat Izraelczycy przeżyli po dogrywce. W serii rzutów karnych pudłował skuteczny w tej edycji eliminacji LM Władimir Dwaliszwili, a także Eyal Golasa, który w meczu strzelił gola.

Malmoe FF - Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0): Figueiredo (69.), Jansson (86.) - awans Dinamo

Pierwszy mecz 1:4. Po ostrym strzelaniu w Zagrzebiu szanse szwedzkiej drużyny na awans były niewielkie. Tym bardziej, że odrabianie strat rozpoczęli dopiero w drugiej połowie.

Villarreal - Odense BK 3:0 (0:0): Rossi (51., 65.), Marchena (82.) - awans Villarreal

Pierwszy mecz 0:1. Pierwszy mecz był największą niespodzianką tej fazy rozgrywek. Hiszpański wciąż był jednak faworytem i w 50. minucie, dzięki Giuseppe Rossiemu, odrobili straty. Włoch po kwadransie strzelił drugiego gola, a rywali dobił Marchena.

FC Zurich - Bayern Monachium 0:1 (0:1): Gomez (7.) - awans Bayern

Pierwszy mecz 0:2. Szansa drużyny ze Szwajcarii na odrobienie strat już przed meczem byłą niewielka, a już na początku meczu gola dla gości strzelił Mario Gomez.