Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Małecki z żółtą kartką za zdjęcie koszulki

Patryk Małecki zdobył bramkę i był bohaterem pierwszego starcia dwumeczu eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Wisłą i Apoelem Nikozja. Szczęśliwy strzelec tuż po swoim trafieniu zdjął klubową koszulkę, pod którą miał założony trykot z wizerunkiem Jana Pawła II. Za okazywanie w ten sposób radości obejrzał żółtą kartkę.
Małecki, obok Radosława Sobolewskiego był jednym z dwóch Polaków, którzy pojawili się w wyjściowym składzie mistrzów Polski w środowym spotkaniu. Przez większą część meczu wiślacy nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowanych w defensywie Cypryjczyków.

O wygranej krakowian zadecydowała akcja z 71. minuty meczu. Po szybkiej kontrze, piłka trafiła na prawe skrzydło do Małeckiego. Po chwili młody zawodnik gospodarzy położył na ziemię obrońcę rywali i mocnym strzałem w górny róg bramki Chiotisa dał swojej drużynie prowadzenie.

Tuż po tym jak piłka zatrzepotała w siatce, piłkarz Wisły zdjął klubowy trykot i biegł już w kierunku trybun w koszulce z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II. Arbiter ukarał go za zdjęcie koszulki żółtą kartką.

Sukces Wisły na zdjęciach