Ekstraklasa. Górnik wygrywa, popis siedemnastolatka!

Górnik od zwycięstw rozpoczął sparingi na zgrupowaniu w Słowenii. Najpierw rozbił miejscowy Earda Martjanci, potem minimalnie pokonał chorwacką NHK Rijeka.

Twoi znajomi już nas lubią. Facebook.com/Sportpl ?

Górnik w sobotę rozegrał dwa sparingi podczas zgrupowania w Słowenii. Najpierw dublerzy zmierzyli się z miejscowym trzecioligowcem Earda Martjanci, którego łatwo rozbili. Dobry występ Marcina Wodeckiego (hat trick) oraz młodziutkiego Arkadiusza Milika. Ten drugi, pozyskany z Rozwoju Katowice siedemnastolatek strzelił dwie bramki! Dodajmy, że w 19 minucie kontuzji kolana doznał pomocnik Gabriel Nowak. Piłkarz wrócił do Polski, przejdzie teraz specjalistyczne badania.

W drugim sparingu nominalny pierwszy skład pokonał chorwacką NHK Rijeka. Jedynego gola strzelił Aleksander Kwiek. W meczu tym debiutował Izraelczyk Idan Shriki. Co ciekawe trener Adam Nawałka na sześć końcowych minut wpuścił na boisko Milika, bohatera meczu sprzed kilku godzin. We wtorek dwa kolejne sparingi Górnika.

W kraju władze klubu dogrywają pozostałe kontrakty - podpisano umowy z dwoma wyróżniającymi się juniorami zespołu górnika, który niedawno sięgnął po tytuł wicemistrza Polski - Damianem Michalikiem i Rafałem Otwinowskim.

Carda Martjanci - Górnik Zabrze 1:7 (0:1)

Bramki: 0:1 Wodecki (23.), 1:1 Cipos (53.), 1:2 Gierczak (57.), 1:3 M. Mączyński (72.), 1:4 Milik (81.), 1:5 Wodecki (83.), 1:6 Wodecki (84.), 1:7 Milik (90.)

Górnik: Pesković (46. Sławik) - Płonka, Danch, Marciniak, Pietrzak - Wodecki, Przybylski, Nowak (19. M. Mączyński), Gasparik - Gierczak - Shriki (77. Milik).

HNK Rijeka - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Kwiek (80.)

Górnik: Skorupski - Bemben, Banaś, Szymura, Magiera - Olkowski, Pazdan, Kwiek, Zahorski - K. Mączyński - Gołębiewski (84. Milik).