Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch zdziwiony zachowaniem działaczy Piasta

Niebiescy rozpoczęli przygotowania do sezonu bez Jakuba Smektały. - Piast przypomina, że jego kontrakt wciąż obowiązuje - rozkłada ręce Mirosław Mosór, dyrektor klubu z Cichej.
Smektała podpisał umowę już zimą, ale kontrakt 24-letniego piłkarza zacznie obwiązywać dopiero od 1 lipca. - Poprosiliśmy o wcześniejszą zgodę na treningi, ale na razie takiej nie dostaliśmy - mówi Mosór, który przypomina, że Ruch w podobnej sytuacji nie robi problemów swoim piłkarzom. Na tej zasadzie z Cracovią będzie przygotowywał się do sezonu Krzysztof Nykiel, który formalnie wciąż jest zawodnikiem niebieskich.

Na Cichej na razie rozmawia się przede wszystkim o odejściach. Z drużyną pożegnało się już sześciu piłkarzy - Grzegorz Bronowicki, Łukasz Derbich, Ariel Jakubowski, Krzysztof Nykiel, Michał Pulkowski i Michał Steinke. Do tego grona prawdopodobnie dołączy jeszcze Andrej Komac. Słoweniec już przed urlopem zapowiedział, że chce rozwiązać umowę. Komac przyjedzie na Śląsk razem z chorwackim bramkarzem Matko Perdijiciem dopiero we wtorek.

Niebiescy podjęli rozmowy z GKS-em Tychy w sprawie transferu Dominika Kruczka. - Tyszanie też są zainteresowani naszymi graczami, więc to może być podstawa do dyskusji - mówi Mosór.

Wygląda na to, że z chorzowskiego zaciągu z GKS-em pożegna się tylko bramkarz Damian Matras. Mosór liczy, że na przyszłotygodniowy obóz w Beskidach z drużyną pojedzie też Damian Ałdaś z Górnika Polkowice.

Działacze potwierdzają zainteresowanie zawodnikami Polonii Bytom - Łukaszem Tymińskim i Mateuszem Żytko. Z niebieskimi wiąże się też Wojciecha Szymanka z Widzewa.

Do chorzowskiego klubu nie wróci Patryk Stefański. - Zagłębie Sosnowiec jest zainteresowane przedłużeniem jego wypożyczenia. Interesują się nim także inne kluby - dodaje Mosór, który przypomina też, że do kadry pierwszej drużyny dołączy Michał Staszowski, obrońca z Młodej Ekstraklasy.

Znani obcokrajowcy w Ekstraklasie. Większość zawiodła
Koniec urlopów w Legii Warszawa  »