Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Plizga w Jagiellonii

Dawid Plizga oficjalnie został nowym zawodnikiem Jagielonii Białystok. Były piłkarz Zagłebia Lubin podpisał z klubem trzyletnią umowę.
Plizga to pierwsze wzmocnienie czwartego klubu minionego sezonu ekstraklasy, który po wakacjach wystąpi w Lidze Europejskiej. Plizga zostanie zgłoszony do tych rozgrywek jeszcze w tym tygodniu. Do zespołu dołączy jednak później, bo w sobotę bierze ślub. Tymczasem jego koledzy zaczną przygotowania już w czwartek. Jeszcze w tym miesiącu czekają ich mecze eliminacyjne europejskiego pucharu. W tego typu rozgrywkach Plizga dopiero zadebiutuje.

Wcześniej piłkarz bronił barw GKS-u Katowice i Zagłebia Lubin. W tym ostatnim spędził aż sześć lat.

- Teraz nadszedł czas na Białystok. W ostatnich dwóch latach Jagiellonia należała do czołówki naszej ligi i po raz drugi zagra w europejskich pucharach, a ja nie miałem jeszcze okazji, pomimo że Zagłębie grało w nich dwukrotnie podczas mojego pobytu w Lubinie. Mnie jednak ta przyjemność ominęła. Mam nadzieję, że teraz z moim udziałem Jaga zajdzie jak najdalej, bo jest to na pewno doskonała promocja dla klubu i miasta -mówił zawodnik w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu..

Jagiellonii najbardziej zależało na tym, abym zasilił jej szeregi i to ona była najbardziej konkretna. Prezesi często rozmawiali ze mną, pytając o zdrowie, formę i perspektywy gry w ich klubie, co było bardzo miłe, bo wiedziałem, że im zależy na tym, abym został ich zawodnikiem - mówi piłkarz, który w barwach Zagłębiastrzelił 13 bramek w 82. meczach.

W Bundeslidze zagra Mateusz Klich  ?